prostory

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Kulturák

V Nádražní ulici se chystá developerský projekt, v jehož rámci má dojít k rekonstrukci budovy bývalého Kvítka. Má být zbourána a znovu postavena. Jeden by mohl spekulovat, zda rozhodnutí investora vložit peníze do takové záležitosti bylo zcela dobrovolné. To je nicméně především jeho problém. Na rozdíl od faktu, že se část radniční koalice chystá vydat 9,5 mil. našich korun, novou budovu se sálem za ně koupit a na útraty města (které mohou být značné a časem nepochybně překonají samotnou pořizovací cenu) tam provozovat zhruba něco, čemu se kdysi říkalo „kulturák“.

Nejdřív se musí točit kolotoč, pak až vybírejme vstupné

Součástí developerského projektu v Nádražní ulici je i budova, ve které by měl být pavilón školky pro 20 dětí a divadélko se zázemím. V některých občanech teď možná vzbudily předchozí věty nadšení a jásot. Já tuto radost nesdílím a v následujícím komentáři se pokusím vysvětlit proč.

Náhradní prostory pro činnost sdružení Roztoč

S vědomím narůstajícího počtu dětí a potřebnosti prostorů pro školní i mimoškolní aktivity pracuje sdružení Roztoč již několik let na možnosti vzniku nových prostor pro svou rozvíjející se činnost. Hlavní zázemí pro dosavadní činnost sdružení poskytuje pronajatý prostor v družině ZŠ Roztoky - 1 třída a sklad. Tento prostor však vzhledem k neustálému nárůstu počtu žáků škola potřebuje pro zajištění výuky.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah