koalice

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

"Přátelské" okopávání kotníků

Musel jsem se pousmát, jak to v tom našem městečku chlapec z místní ODS "nandal" v Odrazu č. 3 pod titulkem Anticharta zastupitelstvu za usnesení, ve kterém se distancovalo od pořádání únorové akce v hotelu Academic. Neopomenul jmenovitě poukázat na drzost, kterou někteří zastupitelé projevili svým souhlasem. Hezky je všechny vyjmenoval, aby se náhodou nezapomnělo, kdo s tím měl něco společného.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Mám to za sebou

Když jsme před půldruhým rokem licitovali, kdo z místostarostů bude "prvním" v kterém kalendářním roce, vybral jsem si rok 2016. Přestupný, a tedy delší. Nadbytečný poslední den února jsem si skutečně užil, dokonce i poslední den března, ale tím to končí. Vůle dvanácti hlasů mě odeslala do opozičních lavic.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Prohlášení zastupitelů hnutí Sakura

Jakožto zastupitelé zvolení za Sakuru jsme se po dohodě s koaličním partnerem TOP 09 rozhodli nepokračovat v koaliční spolupráci s Občanskou demokratickou stranou. Důvodem je trvalé nepřiměřené prosazování populistických návrhů roztocké ODS a opakovaná útočná vyjádření vůči koaličním partnerům.

Děkujeme bývalému místostarostovi J. Hukovi, který byl nominován ODS. Spatřovali jsme v něm korektního a solidního partnera a budeme velmi rádi, bude-li v místní politice nadále činný.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Politický rozvod na radnici

Již fakt, že zastupitelstvo se 30. března sešlo v kompletním počtu jednadvaceti, napovídal, že tentokrát nepůjde jen o běžnou agendu. Dokonce se dostavilo i 5 občanů, tedy veřejnost.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Pořád se něco děje - a není toho málo

Tak nám začalo jaro. A zatímco počasí se mění jen zvolna, s nevšedními událostmi se nám roztrhl příznačný pytel. Tím nevšedním myslím například to, že špalíry jásajících Číňanů podél Evropské třídy jsme tu ještě neměli. Při jejich sledování jsem si nemohl nevzpomenout, jak jsem v těchto místech před dávnými lety (ani počítat to nechci) musel se školou povinně vítat jiného orientálního mocipána, jistého šáha Rézu Páhlavího. Vypadalo to hodně podobně.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Červená karta

Tak to máme černé na bílém. Před Velikonocemi jsem za ODS obdržel od starosty Jakoba a místostarosty Novotného výpověď koaliční smlouvy, březnové zastupitelstvo zařízlo místostarostu Jardu Huka, zvoleného za ODS, a na jeho místo zvolilo Marii Šlancarovou z TOP 09. Padla tak šestiletá společná koaliční vláda TOP 09, ODS a Sakury.

Tak se nám to pěkně rozhádalo

Na posledním zastupitelstvu byla nám zastupitelům sdělena novinka a to, že končí trojkoalice a bude vládnout jen dvojkoalice. TOP09 a sdružení Sakura se asi spolu dohodly a ukončily činnost s ODS a to z důvodů nám neznámých. Akorát známe tu prý poslední kapku, která vedla k vyhazovu již zmíněné strany.

Roztoky čůrajícího chlapečka

Dubnový Odraz ještě ani nevyšel a mně už je v březnu jasné, že to s roztockou ODS zase schytáme. Proč? Jandík zase nehlasoval jako ostatní zastupitelé, no a hlavně Šalamon zase něco napsal! A to jsme si dovolili příliš, protože nejít s trendem dnešní probruselské a promigrantské politiky, to se přeci v Roztokách opravdu nesluší. Fuj nám! Dokonce nás TOP 09 a SAKURA pod pohrůžkou vyhození z koalice vyzvala, abychom článek Anticharta stáhli z Odrazu.

Pořád dokola

Zatímco kolega místostarosta Huk mne v článku Roztoky po 30 letech srdečně pobavil svou vizí Roztok roku 2045 (ale postrádám vily, Jaroslave - nepíšeš o radostném kolotání hlásků dětí malých a také dětí neziskových kolem té větší z nich a o bezvadné, světově v té době již proslulé expozici židovského průmyslnictví v té menší, nepíšeš o stařičkých /tehdy/ iniciátorech této akce, kteří se již dnes těší, jak budou vily na důchod spravovat a poklízet v nich...), pak články jeho partajních kolegů Šalamona a Jandíka jsou spíše trapné.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah