léto

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Co s načatým létem?


Léto je v plném proudu. Jak si již pomalu zvykáme, přináší s sebou meteorologické extrémy, letos je to především sucho, které kazí náladu vodákům i pěstitelům.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Konec léta ve znamení open air akcí

Čtyři víkendy na konci prázdnin a na začátku školního roku jsou již tradičně ve znamení čtyř kulturních akcí pod širým nebem. Ty s sebou vždy nesou riziko nepříznivého počasí. První dvě akce - Léto ještě nekončí 30. srpna na zahradě Husova sboru a Den dětí a seniorů 6. září před městským úřadem si na počasí rozhodně stěžovat nemohou. Slavnosti levého a pravého břehu 13. září měly štěstí v neštěstí. Den před konáním akce i den po ní padaly trakaře, ale v inkriminovanou sobotu jako zázrakem nepršelo.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Rozmarné léto

Kdykoli v posledních týdnech vyjdete z domu, nebo se jen podíváte z okna, zase vás nic lepšího nenapadne než slavná věta Antonína Důry proslavená filmem Jiřího Menzela natočeným podle legendární knihy Vladislava Vančury (1926): ,, Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným“. Na tomto místě jsem sic o rozmarech léta psal již v roce 2009, ale co naplat, když se mu letošní léto takřka navlas podobá...

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah