řivnáč

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Mladý může, starý musí

Tento funebrácký bonmot konečně platí v celém svém rozsahu i pro vřesoviště na Řivnáči. Po dlouhých letech zde kromě přestárlých keříků vřesu spějících ke svému přirozenému zániku konečně vyráží první nové semenáčky, které dávají naději na jeho obnovu.

Donedávna byla pravdivá pouze druhá polovina titulku - přestárlé, zmenšující se ostrůvky vřesu odumíraly a celé vřesoviště spělo mílovými kroky k zániku.

Jubilejní výstup na Řivnáč

Desátý pokus o dobytí vrchu Řivnáč se tento rok opět konal v obvyklém termínu, 21. srpna.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Turistické značení na Řivnáč a ještě dál

S Klubem českých turistů jsme připravili nové značení cest do nejbližšího roztockého okolí. Jedna cesta značená žlutě povede přes zdejší pravěké hradiště k zámku ve Statenicích (cca 6,5 km) až k rotundě na Přední Kopanině (cca 11 km). Cesta mimo jiné povede přes dětská hřiště, například lanové hřiště Švestkovna v Úholičkách. Vedle nového značení bude prodloužena zelená turistická značka z dolních Roztok, která zavede výletníky k železniční zastávce Úholičky a k přívozu v Podmoráni.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Na Rivnáči již podeváté - s balónky za Otce zakladatele

Je to vůbec poprvé, co tyto řádky nepíše dlouholetý předseda Občanského sdružení Levý Hradec a zakladatel naší pamětihodné tradice Láďa Kantor. Myslím, že je to i poprvé, kdy v červencovém Odrazu nebyla na další ročník Dobytí vrchu Řivnáč během jediného dne bez použití kyslíku ani upoutávka, a tím jediným důvodem byl samozřejmě jeho vážný zdravotní stav.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Na Řivnáč již podeváté!

Je každoročním obyčejem Občanského sdružení Levý Hradec, že 21. srpen jest vyhrazen výstupu na bájný vrch Řivnáč, jehož účastníci vzdají hold svým předkům, kteří nikdy neváhali vystoupit na vrchol tohoto legendárního kopce, aby se pomodlili za trochu toho deště pro svá pole, zahrady i sady.

Současníci vystupují v tento den na vrchol nejen proto, aby uctili tento bohulibý obyčej svých předků, ale aby i vzpomněli vstupu vojsk Varšavské smlouvy, ježto jim i jejich otcům změnil či zkazil život.

Po osmé na Řivnáči!

Každoroční obyčej Občanského sdružení Levý Hradec vystoupit 21. srpna na bájný vrch Řivnáč, kde zúčastnění vzdají hold svým předkům, kteří nikdy neváhali vystoupit na vrchol tohoto legendárního kopce, aby se pomodlili za trochu toho deště pro svá pole, zahrady i sady, byl úspěšně realizován již po osmé!

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Na Řivnáč již poosmé!

Je každoročním obyčejem Občanského sdružení Levý Hradec, že 21. srpen jest vyhrazen výstupu na bájný vrch Řivnáč, jehož účastníci vzdají hold svým předkům, kteří nikdy neváhali vystoupit na vrchol tohoto legendárního kopce, aby se pomodlili za trochu toho deště pro svá pole, zahrady i sady.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Znovu na Řivnáči!

Pomalu se stává tradicí i tohoto města, že v den tragického výročí 21. 8. 1968 obsazení naší vlasti „spřátelenými“ vojsky, pořádá OS Levý Hradec výstup na vrch Řivnáč, kde jeho účastníci nejprve vzdají hold svým předkům, kteří (jak stojí ve starých kronikách) každoročně vystoupili na tento legendami opředený vrch, aby se pomodlili za vláhu zaručující úrodu jejich zahradám a polím...

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Na Řivnáč již posedmé!

Po nemalém úspěchu předchozích ročníků se i letos opět vydáme na Řivnáč a uspořádáme již sedmý výstup na tento bájný vrch s již tradičním názvem ,,Dobytí vrchu Řivnáč během jediného dne bez použití kyslíku“. Je nad slunce jasnější, že termín našeho setkání zůstává zachován: 21. srpen, den obsazení Československa bolševiky v r. 1968.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Tajemný Řivnáč dobyt po šesté!

Tak jsme to znovu dokázali! Ale měli jsme namále! V den výstupu totiž opět Řivnáč ukázal svou milosrdnou tvář. Jako mávnutím kouzelného proutku skončila v den výstupu desetidenní rekordní čtyřicetistupňová vedra, kdy i v podvečer byl výstup těžko myslitelný bez újmy na zdraví účastníků nad 20 let věku, ač ani tato hranice není podle nejnovějších zjištění kardiologů jistá, neb moderní doba ,,umožňuje“ dostat infarkt už v osmnácti, ba dříve! Jaká to vymoženost doby globalizace!

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah