tiché údolí

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Aprílový čas ve Středočeském muzeu v Roztokách H

■    Vysoce ctěná slečno / Můj milý. Desatero mužů na paletě života Zdenky Braunerové

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Každý obyvatel Roztok zaplatí 6 000 korun na rekonstrukci městské vily

Události posledních dnů mě nutí veřejně se za ODS distancovat od hýření koalice TOP 09 a hnutí SAKURA. Městská rada totiž finálně schválila výsledek výběrového řízení na rekonstrukci památkově chráněné vily č. 125 v Tichém údolí, která je v majetku města.

Veřejné okukování vil v Tichém údolí povoleno

Vyznáte se v Tichem údolí? Znáte jména historických vil, osudy jejich majitelů a stavitelů?

Do letošního městského rozpočtu se podařilo vměstnat i obolus na vytvoření informační tabule, která pomůže návštěvníkům i obyvatelům Roztok k lepší orientaci při putování Tichým údolím. Tabule, kterou umístíme v průběhu léta u zámeckého parkoviště, bude -věřme - začátkem informační stezky. Tu bychom rádi vybudovali během let 2016 a 2017.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Jak si stojí vily

Řeč je o vilách v majetku obce, tedy o vile číslo 125 (té větší) a malé, obydlené, s čp. 110. Obě dlouhá desetiletí chátrají v Tichém údolí.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Na rozcestí

Začátek podzimu je pro majitele nemovitosti časem příprav na zlé časy a pro správce obecního kasy dobou sestavování rozpočtu na příští rok. Také letos koncem září byl tento proces zahájen tím, že správci rozpočtových kapitol poslali starostovi své návrhy, a skončí na prosincovém či lednovém zasedání zastupitelstva. Příprava rozpočtu na rok 2016 bude zvláštní v tom, že souběžně bude zpracováván střednědobý výhled investic a dokončován strategický plán města, obsahující konkrétní projektové záměry v podobě projektových karet.

Vily v Tichém údolí neprodáme, oprava větší z nich začne příští léto

Málokterý bod květnového zastupitelstva byl předem tak pečlivě a zevrubně zkoumán, jako tomu bylo u budoucího využití městských vil v Tichém údolí. Hlasování předcházelo veřejné slyšení, porady zastupitelů, debata v Odrazu i podrobná diskuse v městské radě.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Slovo starosty

Vážení spoluobčané, dnešnímu Odrazu i dění ve městě dominují dvě témata komunální a jedno nadčasové.

Výročí Mistra Jana Husa

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Školka Havlíčkova vs. využití vil a daňová vratka

V minulém měsíci vyvolal můj článek diskusi nad tématem technického stavu školky v Havlíčkově ulici. Mým záměrem nebylo rozpoutat paniku, jak mi bylo panem starostou vyčteno, ale rozhodně bych situaci nebagatelizoval jako většina mých kolegů v zastupitelstvu. 

Syndikovat obsah