academic

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Anticharta

Začátkem roku, v masopustní den, ozdobil Roztoky svou návštěvou Blok proti Islámu. Uspořádali tu mejdan v Academicu a vydali prohlášení nazvané „Pražská deklarace“. Ano, je v tom špetka dadaismu, ale což, Velká říjnová socialistická revoluce se taky odehrála v listopadu… Musím přiznat, že bych o té události neměl tušení, kdyby se věci neujal největší popularizátor konvičkovců v Roztokách, pan místostarosta Novotný a neudělal jim PR přímo na zastupitelstvu.

Tradiční novoroční ohňostroj na náměstí

Ohňostroj
Ohňostroj | ilustrační foto | CC3

Po silvestrovské půlnoci bude jako obvykle ze střechy hotelu Academic na Tyršově náměstí v Roztokách za doprovodu hudby odpálen novoroční ohňostroj.

Produkce začne na Nový rok, 1. 1. 2016 v 0:15.

Podzim v Academicu

Vážení spoluobčané, ráda bych vás jménem Veroniky Souralové pozvala na aktuální výstavu, která probíhá ve velmi omezeném termínu 3. 9. - 3. 10. 2015. V galerii Academic vystavuje celosvětově uznávaný fotograf divoké přírody Petr Bambousek (www.sulasula.com) nádherné fotografie ze série Přírodní krásy ostrova Borneo. Těšíme se na shledání při besedě s autorem, která proběhne 24. 9. od 19.00 hod. v galerii Academic. Tematicky budeme servírovat i cvrčky a červy.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Novoroční ohňostroj na náměstí

Ohňostroj
Ohňostroj | ilustrační foto | CC3

Po silvestrovské půlnoci bude jako obvykle ze střechy hotelu Academic na Tyršově náměstí v Roztokách za doprovodu hudby odpálen novoroční ohňostroj.

Produkce začne na Nový rok v 0:15.

Řecko zdraví Prahu

Přijďte se v zimním čase na chvíli přenést do slunného Řecka, které fotografka Chloe Geitmann- Akrithaki pomocí fotografií s dvojitou expozicí přináší do galerie Academic. Vernisáž za přítomnosti řeckého velvyslance se koná 3.12.2014 v 19.00. Jste srdečně zváni.

S Tomášem Adamcem o fotografování zvířat v galerii Academic

Fotograf Tomáš Adamec v loňském roce získal Cenu Diváků v soutěži Czech Press Photo za fotografii mláděte loríčka rudobradého,  která je na pozvánce.

Přijďte si s autorem popovídat 11.11. 2014 v 19.00 nejen o fotografování zvířat v Zoo Praha (veškeré vystavené fotografie byly pořízeny právě tam).

Sousedé v Troji

Koncert Marika Singers v hotelu Academic 7.6.2014

Marika Singers Vás zve na velký koncert 7. 6. 2014 od 19:00 v hotelu Academic v Roztokách.

Do našeho rockového programu se zapojí jako host i kapela Artvox.

Vstupné: 200 Kč

Marika Singers

 

Ladislav Hovorka v Roztokách

V době adventního rozjímání se roztocké Galerii Academic povedl „majstrštyk“ a to doslova. Uspořádala výstavu fotografií Ladislava Hovorky, fotografa, který se odklonil od zažitého pojetí fotografie bravurní, ostré, až „technicky“ dokonalé a vydal se cestou jinou. Zakomponoval do svých fotografií neostrost, stín, náznak, fantazii… Výstava bude otevřená až do 31.1.2014.

Galavečer moderní hudby a tance

Roztocká vokální skupina Marika Singers po delší době znovu vystoupí na domácí půdě.

Tentokrát na Galavečeru moderní hudby a tance v sálu hotelu Academic 26. října od 18 hodin.

Během večera zazní světoznámé skladby žánru moderní hudby v podání celé skupiny i jednotlivých sólistů.

„Na své“ si přijdou jak milovníci ryze a cappellových písní, tak obdivovatelé nadšených amatérských zpěváků, které budou doprovázet neméně nadšení muzikanti.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Divadelní podzim v Academicu

Pro příznivce divadelních večerů v hotelu Academic mám dobrou zprávu. I na letošní podzim se nám podařilo s podporou grantu města Roztoky zajistit dvě příjemná divadelní představení.

Nejprve do Roztok zavítá 14. října osvědčená společnost Háta s komedií Když ty, tak já taky, miláčku. V hlavních rolích Ivana Andrlová a Vladimír Beneš nebo Marcel Vašinka.

O tři týdny později, 4. listopadu se můžeme těšit na Miroslava Vladyku a Radka Holuba ve hře Plný kapsy šutrů.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah