restaurace

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Roztocké a žalovské restaurace v 19. a 20. století

Ruku v ruce s narůstající návštěvností roztockého letoviska, Levého Hradce a jejich okolí přicházela větší a rozmanitější nabídka restauračních zařízení, výčepů, vináren a společenských sálů. Ze skromných výčepů vznikaly přístavbami větší restaurace, ve kterých zpravidla nesměl chybět taneční sál či tehdy velmi oblíbený kuželník.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Pro táty, nebo pro mámy?

Pokud dobře počítám, tak v Roztokách a v Žalově je okolo 20 restaurací, hospod, barů, kaváren, vinoték... Na tak malé město se to může zdát hodně, ale pokud si každá najde svoji cílovou skupinu, proč ne. Ostatně pestrý výběr je pro obyvatele Roztok jedině ku prospěchu. S velmi zajímavým konceptem přišel i nový nájemce bývalé restaurace v sokolovně na Tyršově náměstí. Pod názvem Eiffel zde otevřel 23. dubna caffe-bar, který si oblíbí především děti z celých Roztok.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Reakce členů výboru TJ Sokol Roztoky na článek „Pozoruhodný (ekonomicko-společenský) experiment TJ SOKOL“

Rádi bychom se vyjádřili k článku pana redaktora Kantora, kterým v minulém čísle Odrazu informoval o ukončení provozu pohostinství v prostorách roztocké sokolovny. Ačkoliv je v článku vysloven údiv nad počínáním výboru TJ, nedostal nikdo z nás příležitost se k tématu vyjádřit.

Níže proto uvádíme skutečnosti, které nebyly v článku zmíněny a které členové výboru TJ je považují za velmi důležité.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Pozoruhodný (ekonomicko-společenský) experiment TJ SOKOL

(rozhovor se starostou SOKOLA Ing. Jaromírem Prokešem)

Mnozí (starší) pamětníci pamatují přísálí Sokolovny jako nářaďovnu, kam se při koncertech, tancovačkách, schůzích i utkáních či trénincích volejbalu nebo basketu odklízelo tělocvičné nářadí.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah