demokracie

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Obavy o demokracii?

Zaujal mne článek „Vzpomínka na únor 1948" místostarosty T. Novotného (Odraz 3/2018) u příležitosti kladení pamětní desky připomínající období totality 1948 až 1989. V projevech byly vysloveny pochybnosti o demokratickém vývoji po posledních volbách a vyjádřeny obavy o demokracii. Představitelé města jsou pro občany především reprezentanti státní moci, a proto by měli respektovat výsledek demokratických voleb, a ne jej zpochybňovat, dokonce na veřejnosti.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Ach, zase ten Šalamon...

(Reakce na článek pana Ing. et Ing. Tomáše Šalamona, MBA, Ph.D., v Odrazu 12/2016 "S letadly nad hlavou... a prachama pro kámoše")

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Z balkonu Melantrichu...

…roku 1989 až na náměstí v nevede dlouhých 23 let jen moje cesta, ale je to i  klopotná cesta většiny Čechů za  svými sny, nekonečná cesta omylů na emancipační stezce putování za  poznáním sebe sama, za  smyslem svého bytí, za  poznáním KDO VLASTNĚ JSME, jací jsme a  co si ještě necháme líbit…

Tenkrát – před třiadvaceti lety – bylo všechno jasné. Končilo čtyřicet let nesvobody, poručníkování rodné strany: co smíme, kam smíme, co jen někdy a co vůbec nikdy…

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Svátek 17. listopadu

Po převratech, revolucích zůstávají dvě podstatné věci: vzpomínky a instituce.

Nejprve k institucím

Co to jsou instituce. To je stát, demokracie, úřady, bankovnictví apod. Instituce potřebují fungující organizace, které koordinovaně a účelově pracují na jistém společenském prospěchu.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah