daň z nemovitosti

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Zvýší se v Roztokách daň z nemovitosti?

Také jste v minulém měsíci platili daň z nemovitosti a poplatky za odpad či psa? Dobře si pamatujte jejich celkovou výši, protože v příštím roce může být všechno jinak. Roztocká ODS měla při vyjednávání o koalicích vždy jednu nepodkročitelnou podmínku. A sice, že se nesmí zvýšit daně a místní poplatky naším občanům. 

Daně a poplatky z jiného pohledu

Dovolím si reagovat na článek Tomáše Šalamona „Daň nechat nízkou a poplatky zrušit. A lépe hospodařit“. Ono to možná vypadá, že mám na všechno opačný názor, než Tomáš, ale je to tím, že se dokopu k nějaké reakci, jenom když s ním nesouhlasím. Zkusím se příště polepšit.

Daň nechat nízkou a poplatky zrušit. A lépe hospodařit

V poslední době rozpoutal vášně návrh pana starosty (TOP09) na zvyšování daní a souběžné zrušení vybraných poplatků. Nebudu zde opakovat argumenty již uvedené, např. že návrh je past. Při nejbližší příležitosti budou poplatky nejspíš obnoveny, navíc nápad skrývá jedno pěkné čertovo kopýtko: další zvyšování daně z nemovitosti z koeficientu 3 na koeficient 4 už nebude na ošklivý trojnásobek, ale o pouhou třetinu. To ani nestojí za řeč…

Stokrát nic umořilo osla - pokračování

Nechci na stránkách Odrazu rozvířit kolotoč reakcí, ve kterých se čtenáři postupně ztratí. Na články pana starosty z minulého čísla “Poplatky zrušit a malou daň zvýšit? Ano, či ne” reagovat musím.

Poplatky zrušit a (ne)malou daň zvýšit? Ne! Zavést daň paušální!

I když se podobných projevů obvykle zdržuji, po přečtení návrhu pana starosty Jakoba (v lednovém Odrazu) na zrušení komunálních poplatků vykompenzované paušálním zvýšením daně z nemovitosti mi to nedalo a rozhodl jsem se reagovat.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Ještě ke komunální dani a rušení poplatků

V minulém čísle Odrazu byla mnou a místostarostou Jandíkem otevřena diskuse ke zrušení místních poplatků a zvýšení daně z nemovitostí.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Vyjádření ke zvýšení daně z nemovitosti

Reagujeme na článek pana starosty Jakoba o návrhu změn některých plateb občanů Roztok.

1. Zvýšení platby daně z nemovitosti.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poplatky zrušit a malou daň zvýšit? Ano, či ne

Asi před měsícem jsem přišel s nápadem na zrušení komunálních poplatků (za odpad, za psy, za ubytovací kapacity) s tím, že se odpovídajícím způsobem zvýší daň z nemovitosti. Cílem tohoto nápadu, který je inspirován teplickým modelem senátora Kubery, je, aby takto byly všechny místní poplatky a daně sjednoceny do jediné platby a aby většina lidí v souhrnu platila méně než doposud.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah