stavební uzávěra

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

O čem jednala městská rada v červnu

Radní se sešli ke svému jednání 11. června nad pořádnou porcí téměř 40 bodů agendy.

Nový ředitel základní školy

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Zastavíme rozvoj města?

Přesvědčení, že kdekdo má právo kafrat do privátní výstavby, je čím dál rozšířenější a projevuje se v rostoucím vlivu kolektivistických aspektů v této oblasti.

Dostupné bydlení v Roztokách

Rád bych navázal na myšlenky pana Pařízka z Odrazu 04/2012, zejména na závazek developera posílit infrastrukturu našeho města a zvýšení dostupnosti bydlení pro nové obyvatele Roztok.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Proč (ne)stavět další školky?

Podle mé oblíbené definice je ekonomie vědou o lidském chování v podmínkách omezených zdrojů. Baví mě, jak při správném pochopení ekonomických instrumentů můžeme často pěkně předvídat budoucí děje, byť výsledky ne vždy odpovídají tomu, co by si třeba kdo přál. Demonstrujme to názorně na příkladu mateřských škol.

Jak je to s dostupným bydlením

V minulém čísle Odrazu zveřejnil kolega radní Tomáš Pařízek článek Rozvoj VTP je příležitostí pro posílení daňových příjmů města, obsahující řadu zajímavých myšlenek a názorů, na které považuji za vhodné reagovat.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Rozvoj VTP je příležitostí pro posílení daňových příjmů města

V polovině měsíce ledna 2012 oznámila americká společnost Eaton Corporation ve spolupráci s agenturou CzechInvest a ČVUT otevření nejnovějšího světového vývojového centra v Roztokách, v areálu VTP.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Jak je to s vědecko-technickými parky

Asi každý obyvatel Roztok si všiml, že na Panenské vyrostl vědecko-technický park. V průběhu minulých měsíců na městský úřad dorazily žádosti pro územní řízení na další dvě obdobné budovy, které by měly stát v této lokalitě. Obě žádosti podala společnost PV Roztoky s.r.o., která patří do skupiny společností Trigema. Takzvaný vědecko-technický park PV Roztoky 1 plánovala společnost vybudovat mezi budovou nově postaveného vědecko-technického parku a obytnou zástavbou.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Jak dál s roztockou výstavbou?

Tak máme zase po volbách. Levicové sdružení, které vládlo tomuto městu uplynulé čtyři roky, utrpělo vítězství toho druhu, že je šance, aby se kyvadlo roztocké politiky vrátilo opět poněkud doprava. To přináší mimo jiné naději na rozumnější pohled na další výstavbu v Roztokách. Nabízím k tomu pár stručných poznámek.

Syndikovat obsah