nádražní ulice

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Nádražní 23: zelená inkvizice

Se zájmem sleduji diskusi historičky Šrejberové (Zelení) a pana Boloňského (Sakura) na stránkách Odrazu na téma projektu Nádražní 23. Pro nezasvěcené jde o komplex bytových domů, jenž mají vzniknout naproti nádraží místo starých skladů a bývalé Wohankovy továrny. Na rozdíl od obou komentátorů se na revitalizaci celého areálu těším. Ruiny na vjezdu do města byly dlouho naší ostudou.

A zase ta prokletá Nádražní

Omlouvám se čtenářům Odrazu, nechtěl jsem původně z kauzy Nádražní dělat seriál v délce Dallasu. Nicméně po přečtení demagogického článku pana Štiftera v únorovém čísle nezbývá než natočit další díl. Doufejme, že skončíme u série II. Jen tak na okraj je třeba poznamenat, že ač se to na první pohled nezdá, výstavba v Nádražní se netýká jen pár obyvatel v ulici, v Kroupce a možná v Tichém údolí, ale rozhodně všech obyvatel Roztok, včetně nejzapadlejších Žalováků. Proč?

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

V zájmu lidu

Mediální obraz může být dost zavádějící. Tak např. podle frekvence a tématu článků v posledních Odrazech a na roztockých webech by se mohlo zdát, že veřejnost je namířena proti další výstavbě v Roztokách a konkrétně pak proti projektu v Nádražní, kde se chystá nový bytový komplex. Proto člověka na první pohled mohou překvapit výsledky anketky na Roztoky.com, ve které se lidé vyjádřili poměrně zřetelně ve prospěch této stavby. Řeknete si možná, že nějaká webová anketa není vůbec směrodatná a máte pravdu.

Zmarněný boj o Nádražní ulici?

Opět proběhly na zastupitelstvu města emotivní diskuse, zda přijmout návrh dohody, dosažené po jednáních vedení města s investorem, jenž chce v Nádražní ulici asanovat stávající objekty, které většina občanů zná jako pustnoucí bývalé sklady „Penicilinky“ a postavit místo nich komplex převážně bytů a občanské vybavenosti. Investor upravil na základě požadavků města původní záměr postavený pochopitelně z jeho hlediska na optimálním ekonomickém výsledku akce.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Slovo starosty

Vážení spoluobčané, po mírné zimě se nám blíží doba postní před Velikonocemi, kterou tradičně zahájíme roztockým masopustem. Ještě před touto veselou zábavou si Vám dovolím sdělit několik neméně důležitých věcí.

Linka 359 do Únětic a Suchdola

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Oprava mýtů ohledně zástavby v Nádražní ulici

Článek pana starosty Jakoba (TOP 09) v minulém Odrazu ohledně zástavby v Nádražní ulici je obratnou a brilantní slovní ekvilibristikou, kterak přehodit vlastní neobratnost na někoho jiného a naznačit, že opozice za všechno může. Vedením města zastupitelstvu předložené návrhy na pořízení regulačního plánu Roztoky - Nádražní ulice, zastupitelstvem města v roce 2011 nepřijaté (za to může opozice) či zastupitelstvem přijaté v roce 2012 jsou kvůli svojí formulaci neplatné.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Nádražní - mýty a polopravdy

V minulém čísle časopisu Odraz vyšlo několik článků v souvislosti v plánovanou výstavbou obytného souboru Nádražní. Pro připomenutí - na tuto kontroverzní stavbu bylo vydáno stav. úřadem Roztoky v listopadu územní rozhodnutí (UR). Jak je již v Roztokách obvyklé, bylo plné chyb a zásadní připomínky státních orgánů v něm byly zapracovány jen velmi vágně, v podstatě nevymahatelně.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Mýty a fakta o projektu v Nádražní ulici

V posledních týdnech se rozhořela čilá diskuse o developerském projektu v Nádražní ulici. Nejen na stránkách Odrazu se objevila mnohá fakta, ale i mýty a nepřesnosti. Proto je potřeba celou věc uvést na pravou míru. Hlavním mýtem, na který bych rád upozornil hned v úvodu, je domněnka, že v této věci město nebo vedení města může rozhodovat o tom, co se na soukromém pozemku může postavit a co nesmí. Mnozí se domnívají, že máme dokonce takové pravomoci, že buď zvedneme palec nahoru a projekt posvětíme, nebo dáme palec dolů a projekt se realizovat nebude.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

(První) listopadové zastupitelstvo

První zasedání zastupitelstva v měsíci listopadu dne 7. 11. 2013 bylo vlastně přeloženým jednáním z října, kdy se tento samosprávný orgán nesešel v usnášení-schopném počtu. Řádný termín jednání ZM v listopadu byl 20. 11. 2013.

Přestože navržený program nebyl příliš rozsáhlý, nakonec vydrželi zastupitelé jednat a diskutovat až do 23 hodin, tedy limitní jednací hodiny podle jednacího řádu.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Nabídka pronájmu nebytových prostor v Nádražní ulici

Město Roztoky opakuje svou nabídku na pronájem nebytových prostor v č. p. 21 a č. p. 22 v ulici Nádražní.

Vyvolávací cena nájemného je nyní stanovena na 1 500 Kč/m2/rok. Jedná se konkrétně o tři nebytové prostory: v č. p. 21 č. 101.1 (o výměře 58 m2) a č. 103 (o výměře 43 m2) a v č. p. 22 č. 101 (o výměře 35 m2).

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah