Odraz 5/2013

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Školní okénko

Vážení rodiče,

v tomto informačním okénku ze života naší školy bychom Vás chtěli seznámit s některými zajímavými exkurzemi a akcemi, které jsme v uplynulém měsíci podnikli nebo podnikáme opakovaně již delší dobu. Berme to tedy hlavně jako informaci pro rodiče našich budoucích prvňáčků, aby si nemysleli, že pořád jenom sedíme ve škole. Prostě, jak se pěkně v jednom českém filmu říká: “...ať víš, do čeho jdeš.“

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Vzhůru k výšinám

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy, Balonklub Praha a Národní technické muzeum si Vás dovolují pozvat na výstavu

Vzhůru k výšinám

Výstava o historii vzduchoplavby a balonového sportu 17. května-28. října 2013

„Vzhůru k výšinám!“ - zní poslední povel kapitána balonu před startem a mohutná koule křehké konstrukce za potlesku přihlížejících majestátně stoupá k oblakům. Je až s podivem, jak stejný byl a je scénář vzletu balonu kdysi i dnes.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

O čem jednala Rada města v dubnu

Rada města se sešla k svému jednání 10. dubna nad úctyhodným balíkem 45 bodů agendy.

Nový organizační řád a redukce pracovních míst na radnici

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kabaret jak Brno aneb I koncert bude!

Vážení přátelé roztocké kultury a zvláště pak divadla. Studio mladých si pro vás na květen připravilo další reprízu našeho - v pořadí třetího - představení „Kabaret jak Brno aneb Tajemství sprchového kótečku“.

Zvídavý divák se v něm dozví, jak bude vypadat budoucnost, jak to fungovalo u Klementa Gottwalda doma i v rodině u Jiřího Paroubka a jestli na kluka v červeném tričku padne kulička štěstí, nebo dostane sprchu.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Roztocké mateřské centrum Rožálek

Vážení přátelé, milé děti, dne 19. března se v MC Rožálek konal každoroční jarní bazárek, na kterém maminky mohly nabídnout k prodeji oblečení, botičky, hračky a další potřeby pro děti. Účast byla ke spokojenosti prodávajících i nakupujících velká. Děkujeme maminkám za využití této akce, a to nejen z důvodu prodeje a nákupu, ale i milého setkání v roztockém mateřském centru.

Od pátku 5. dubna bude pokračovat výuka angličtiny pro dospělé, a to s naším oblíbeným lektorem němčiny Christophem Sternalem.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Transport smrti (rozhovor s pamětníkem Miroslavem Dudákem)

Už fascinující fotografie na titulní straně nás přenáší do jiných (téměř snových) časů. Nechce se ani věřit, že nejde o fotomontáž či momentku z Chicaga nebo pařížského předměstí. Těžko byste uhodli, že jsme v dolních Roztokách, na kraji Rýznerovy ulice, kudy budou cca o deset let později proudit zástupy zaměstnanců Penicilinky. Píše se rok 1938, kdy byla - jak jsem se dozvěděl o 12 let později ve škole - hospodářská krize a všude vládl nelidský kapitalismus. Rád bych takovou „krizi“ zažil aspoň ve snu...

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Emoce kolem školy

Jedním z účelů časopisu Odraz je být odrazem toho, co se ve městě děje. Emoce kolem vypsaného výběrového řízení na funkci ředitele základní školy v Roztokách vedly ke shodě členů Redakční rady Odrazu - zařadit zcela výjimečně tento článek i po uzávěrce.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Zprávy ze sdružení Roztoč

Krajská přehlídka scénického tance

V polovině dubna sdružení Roztoč organizovalo již popáté Krajskou přehlídku dětského scénického tance pro Středočeský kraj, významnou krajskou kulturní událost. Vzhledem k absenci vhodných prostor v Roztokách se letos přehlídka konala v kině Ořechovka na Praze 6. Celkem jedenáct souborů představilo 20 zajímavých choreografií. Děti z tanečních kroužků sdružení Roztoč důstojně reprezentovaly své umění, byť letos do celostátního kola nepostoupily.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Jsem slavná (ale v mém úseku se nesáňkuje)

Před pár lety mě doslova založil a šampaňským pokřtil sám pan Svěrák st. s doprovodem a zástupci města.

To byla sláva. A nyní? Není snad pejska, který i s páníčky neprojde, a tak báječně očuchá s tím, že jen očuchání nestačí.

A tak.

Jedna hromádka za druhou, a ta vůně. Nedovedu si představit, kdyby se na mě pan Svěrák přijel podívat. Mám ho pozvat?

Nebo mě něčím zavezou, co se pejskům líbit nebude?

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Oznámění technických služeb města Roztoky o pronájmu nebytových prostor

Technické služby města Roztoky nabízí pronájem dvou nebytových prostor nacházejících se v budově č. p. 1642, v ulici Lidická, Roztoky. Jedná se o nebytové prostory č. 103 o výměře 17,7 m2 a prostory č. 104 o výměře 19,2 m2.

Nabídky můžete zasílat na adresu: Technické služby města Roztoky, Lidická 1642, 252 63 Roztoky, nejpozději do 30. 5. 2013.

Více informací na webových stránkách a úřední desce města Roztoky.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah