chodník

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Kde bude bahno v příštích měsících? Aneb připravené investice za 43 mil. Kč

Nové vedení našeho města bude mít při vstupu do funkcí výrazně ulehčenou situaci, protože s přípravou investic nebude začínat na zelené louce jako my v roce 2010. Po dlouhém období příprav se na konci volebního období konečně rozbíhá i samotná výstavba – jedná o kanalizace, silnice, chodníky či vodojemy – celkem budou realizovány infrastrukturní zakázky za 43,1 mil. Kč bez DPH. Navíc je projektově připraveno několik dalších ulic, které snad přijdou na řadu v příštím roce.

Knížecí rady exstarostky

minulém Odraze napadla zastupitelka a bývalá starostka Vavřínová způsob rekonstrukce Školního náměstí, kdy ho nazvala Potěmkinovou vesnicí. Projekt opravy z roku 2012 jsem sice neměl ještě osobně na starosti, ale za chodníky zhotovované na přelomu roku 2013 a 2014 již zodpovědnost cítím, a proto si dovolím reagovat.

Roztocké chodníky

Je mi docela trapné stále se vracet k městským chodníkům. Ale je zima, napadlo trochu sněhu, maličko nám přituhlo. Máme někde docela slušné chodníky ze zámkové dlažby. Zámková dlažba klouže, když namokne, klouže, když mrzne, klouže ještě víc, když napadne sníh. Město na mnoha místech povolilo parkování podélné na chodnících, ale již nikdo nedomyslel, že tyto chodníky technické služby našeho města nemohou uklízet a ani posypat, a to z důvodů, že jim při práci překážejí zaparkovaná vozidla a řidiči posypových vozidel by mohli tato vozidla poškodit.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Zimní stavební ruch v Roztokách

Letošní mírná zima nám částečně umožnila dohnat stavební resty, které jsme v průběhu roku nasbírali zejména díky administrativním průtahům. Kormě ulic Máchova, Plzeňská a Zeyerova se během prosince a ledna podařilo dokončit prakticky všechny plánované rekonstrukce roztockých silnic a chodníků. Za rok 2013 bylo celkem do našich silnic proinvestováno 10,4 mil. Kč.

Jak postupovat v případě úrazu na městském chodníku

Začíná zima a před námi je opět situace, kdy městské chodníky občas pokryje sníh a náledí, které s sebou nesou nebezpečí pádů a bohužel i úrazů.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Malá roztocká polemika

Po delší odmlce, kdy jsem si myslel, že psát do Odrazu již nebudu, protože na argumenty, které uvádím ve svých článcích, nikdo nereaguje nejen nápravou, ale ani diskusí, jsem se rozhodl zase napsat.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah