senioři

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

SPCCH Roztoky v roce 2017

Aktivity SPCCH v Roztokách se v roce 2016 vedle již zavedeného cvičení pro kardiaky, poznávacích zájezdů po vlastech českých a moravských, návštěv pražských divadel, divadelních představení v Roztokách v hotelu Academic a každoročního zájezdu do maďarských lázní rozšířily o procházky s holemi po Roztokách a okolí (nordic walking), gymnastiku rukou a nohou, cvičení paměti a mozku, měření tlaku, cukru - zdravotní kondice a rukodělné dílny.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Gratulace z Husova sboru

Dne 14. října 2OO7 se v Husově sboru Církve československé husitské poprvé otevřely dveře Kavárničky pro seniory v Roztokách.

Od té doby se každý čtvrtek odpoledne scházíme, společně slavíme své narozeniny, sdílíme radosti i těžké chvíle v životě, jednou v měsíci si společně zazpíváme, ale hlavní je, že se na sebe těšíme.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

SENIOR TAXI - doprava seniorů nad 65 let a držitelů průkazů pro zdravotně postižené k lékaři

Úprava podmínek s účinností od 17. 3. 2016

Finanční dotaci poskytne Město Roztoky na dopravu k lékařům všem seniorům s trvalým pobytem v Roztokách nad 65 let a všem držitelům průkazu pro zdravotně postižené (věk není omezen):

■ ve výši 100 Kč na jednu jízdu k lékaři do Prahy a do Velkých Přílep na diabetologii

(na cestu k lékaři a zpět činí dotace 200 Kč)

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Setkání s jubilanty

Tradiční zimní setkání s nejstaršími spoluobčany Roztok a Žalova se tentokrát konalo v úterý 26. ledna 2016.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Pozvání z Husova sboru CČSH

Vážení přátelé, spoluobčané, senioři, možná teď v zimě sedíte doma, dny jsou krátké a večer dlouhý, jen se tak díváte z okna, nemáte si s kým popovídat, zavzpomínat, přemýšlet o životě, zasmát se úplně obyčejným věcem. Možná je Vám i smutno a máte dlouhou chvíli, cítíte se být sami. A přece v centru našeho města v Husově sboru právě na Vás čekají lidé, kteří by rádi poznali a přivítali mezi sebou novou tvář.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Doprava seniorů k lékaři v Roztokách i do Prahy taxislužbou levněji


Od července 2015 mohou roztočtí senioři starší 70 let a osoby, které jsou držiteli průkazů ZTP a ZTP/P, využívat taxislužbu na dopravu k lékaři nejen v Roztokách, ale i do Prahy.

Město Roztoky přispívá na jednu jízdu (jízda tam) částkou 50 Kč. Jízda k lékaři a zpět 100 Kč. Je však nutné podpisem jízdu potvrdit panu Kuželkovi na přiložený lístek.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Roztočtí senioři mohou využít dotace na přepravu k lékaři a do lékárny

Roztočtí občané starší sedmdesáti let a držitelé průkazů ZTP/P (bez omezení věku) mohou od července využívat příspěvku města na přepravu k lékaři a do lékárny. Cena za dopravu jedné osoby z místa určení na území Roztok do místa poskytování zdravotní péče, taktéž na území Roztok, činí 100 Kč. Výše dotace z městského rozpočtu pak činí 50 Kč za jednu jízdu, tedy 100 Kč za cestu tam a zpět.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poděkování za Den dětí a seniorů 2014

Letošní tradiční setkání dětí a seniorů na louce před kostelem vykouzlilo úsměv na rtech opravdu každému z nás.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Horizont - denní stacionář pro seniory

V Suchdole se nachází malý denní stacionář pro seniory. Je dobře dostupný nejen pro občany této městské části, ale i pro případné zájemce z okolních obcí.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Tísňová péče pro seniory

Sdružení Život 90 nabízí možnost napojení tísňové péče pro seniory z Roztok. Toto sdružení zajišťuje od roku 1990 komplexní sociální službu tísňové péče pro seniory a zdravotně postižené v domácím prostředí. Jedná se o 24hodinovou odbornou službu, která zprostředkovává neodkladnou pomoc při zranění, krizové nebo mimořádné situaci. Součástí služby je pravidelný kontakt s uživateli, a to vše na základě individuálně nastavené služby pro každého uživatele.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah