vily

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Každý obyvatel Roztok zaplatí 6 000 korun na rekonstrukci městské vily

Události posledních dnů mě nutí veřejně se za ODS distancovat od hýření koalice TOP 09 a hnutí SAKURA. Městská rada totiž finálně schválila výsledek výběrového řízení na rekonstrukci památkově chráněné vily č. 125 v Tichém údolí, která je v majetku města.

Veřejné okukování vil v Tichém údolí povoleno

Vyznáte se v Tichem údolí? Znáte jména historických vil, osudy jejich majitelů a stavitelů?

Do letošního městského rozpočtu se podařilo vměstnat i obolus na vytvoření informační tabule, která pomůže návštěvníkům i obyvatelům Roztok k lepší orientaci při putování Tichým údolím. Tabule, kterou umístíme v průběhu léta u zámeckého parkoviště, bude -věřme - začátkem informační stezky. Tu bychom rádi vybudovali během let 2016 a 2017.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Jak si stojí vily

Řeč je o vilách v majetku obce, tedy o vile číslo 125 (té větší) a malé, obydlené, s čp. 110. Obě dlouhá desetiletí chátrají v Tichém údolí.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Vily v Tichém údolí neprodáme, oprava větší z nich začne příští léto

Málokterý bod květnového zastupitelstva byl předem tak pečlivě a zevrubně zkoumán, jako tomu bylo u budoucího využití městských vil v Tichém údolí. Hlasování předcházelo veřejné slyšení, porady zastupitelů, debata v Odrazu i podrobná diskuse v městské radě.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Proč máme v Roztokách spolky

V minulých týdnech se zejména v souvislosti s diskusemi o využití vil v Tichém údolí sneslo jak v Odrazu, tak na veřejném slyšení několik uštěpačných poznámek na hlavu roztockých spolků. Plénem se nesly ultrapravičácké myšlenky o tom, že činnost těchto sdružení, a veřejné kulturní akce v Roztokách vůbec, jsou určeny pouze pro malou hrstku nadšenců (nebo cvoků?) a jako takové by bylo nejlíp je přestat podporovat. Člověk rozumný (rozumějme modře smýšlející) si podle šiřitelů těchto myšlenek kulturu samozřejmě vybere a hlavně zaplatí sám.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Slovo starosty

Vážení spoluobčané, dnešnímu Odrazu i dění ve městě dominují dvě témata komunální a jedno nadčasové.

Výročí Mistra Jana Husa

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Školka Havlíčkova vs. využití vil a daňová vratka

V minulém měsíci vyvolal můj článek diskusi nad tématem technického stavu školky v Havlíčkově ulici. Mým záměrem nebylo rozpoutat paniku, jak mi bylo panem starostou vyčteno, ale rozhodně bych situaci nebagatelizoval jako většina mých kolegů v zastupitelstvu. 

Informace z jednání zastupitelstva a rady města

O vilách rozhodne zastupitelstvo až v květnu

Velmi dlouhé jednání rady města muselo být 15. dubna rozděleno na dvě části. V té první, dopolední, odsouhlasila rada spoluúčast města na třech dotacích, o které bude usilovat z fondů Středočeského kraje.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Jaký osud nachystáme vilám čp. 110 a 125 v Tichém údolí?

Má být vedení města ryze pragmatické a za všech okolností ctít pouze ekonomickou stránku svých rozhodnutí? Nebo je jeho úkolem zachovat kulturní dědictví města pro příští generace, a to i za cenu, že náklady s tím spojené nebudou malé? Nic není černobílé, a tak je tomu i v případě dvou více než sto let starých, unikátních, leč zchátralých vil čp. 110 a 125 v Tichém údolí, které jsou včetně velkého pozemku v majetku města.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah