eurovolby

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Paradox evropských voleb

Ani dvoudenní volby (na rozdíl od většiny států EU) nepřiměly našince, aby přišli k volbám a dali přednost „občanské povinnosti“ před útěkem do světa svých privátních radostí či, jak píše pěkně Mariusz Szczygiel, do svých soukromých rájů. Účast ve volbách do Evropského parlamentu a s tím i uplatnění vlivu na aspirace českého zástupce na evropského komisaře byla prachbídná. K těmto volbám přišlo pouhých 18,2 % oprávněných voličů. Horší to už bylo jen na Slovensku. Ke cti našich spoluobčanů v Roztokách patří to, že jich přišlo volit 32,14 %.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Výsledky voleb do Evropského parlamentu v Roztokách

Ve dnech 23. a 24. května proběhly v ČR volby do Evropského parlamentu. Dlouhodobě očekávaná nízká volební účast v celostátním měřítku se dostavila, snad jenom ještě důrazněji, než očekávali i největší skeptici. Druhá nejnižší účast v Unii (za bezkonkurenčním Slovenskem) a pouhých 18,2 % voličů u evropských uren dokumentuje poměrně jasně, že českým občanům ve významné většině může být Evropský parlament, ne-li celá Evropská unie, víceméně ukradený.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poděkování voličům Strany zelených ve volbách do Evropského parlamentu

Rád bych touto cestou vřele poděkoval voličům Strany zelených v Roztokách. 8,27 % je závazkem pro naši další práci a setrvání na hodnotách lepší kvality života občanů města Roztoky v čistém, zdravém a kulturním prostředí.

Dovolím si také výzvu, pokud jste voličem/kou Strany zelených a chcete se angažovat v Roztokách, budu velmi rád, pokud se na mne obrátíte.

Mgr.
Martin Matas, předseda Strany zelených Roztoky, martin.matas@szroztoky.cz

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Volby do europarlamentu vyhrálo ANO, v Roztokách jako vždy jinak

Evropský parlament
Evropský parlament | ilustrační foto | mF

AKTUALIZACE 26.5.2014 0:45 V neděli 25.5.2014 ve 23:00 odtajnil statistický úřad výsledky voleb do evropského parlamentu. Celostátně vyhrálo ANO 2011, jen těsně následované TOP09 a ČSSD. Do Evropského parlamentu se dostala i Strana svobodných občanů.

Eurovolby 2014 v Roztokách

Euro
AKTUEuro | ilustrační foto | mF

AKTUALIZACE 24.5. 14:00 Volební místnosti se uzavřely. Na výsledky musíme počkat do nedělní noci, protože sčítání nezačne, dokud nebude odvoleno ve všech zemích EU, přičemž v podstatné části z nich se volí až v neděli.

Volby do Evropského parlamentu

se konají v pátek 23. května 2014 od 14.00 do 22.00 hodin a v sobotu 24. května 2014 od 8.00 do 14.00 hodin.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Slovo starosty

Vážení spoluobčané, jsem rád, že Roztoky nezůstaly osamoceným ostrůvkem a že zastupitelstvo přijalo obecně závaznou vyhlášku o zákazu podomního prodeje.

Podomní prodej je zakázán

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah