komunální volby

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Jak jsme volili v Roztokách

Základní výsledky voleb v Roztokách jsme vám přinesli ve zvláštním vydání Odrazu. Pro města a obce jsou výsledky komunálních voleb klíčové. Určují, jakým směrem se bude další čtyři roky ubírat rozvoj města, jaké budou investiční priority, kam se posune územní plánování, doprava, sociální programy, jaké možnosti získá sport a kultura atd. Proto se k výsledkům voleb v Roztokách, které ovlivní období 2014-2018, vracíme ještě podrobněji.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Co přinesly volby v Roztokách

Pro vlastní fungování obce jsou nejpodstatnější volby komunální. Vnímali to tak i voliči v Roztokách, jichž se dostavilo k volbám do zastupitelstva města 49,72 % ze všech oprávněných, což byl v rámci republiky nadprůměr. Naproti tomu ke druhému kolu senátní volby přišlo necelých 23 % voličů, i tak šlo o celostátně nadprůměrný výsledek.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poděkování

Sakura děkuje!

Chtěli bychom poděkovat všem, kdo přišli k letošním volbám do městského zastupitelstva a podpořili naše kandidáty. Obhájili jsme stejný počet mandátů jako v minulém volebním klání a jsme za to rádi.

S TOP 09 a ODS jsme se dohodli na spolupráci pro příští čtyři roky.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Byli jsme blízko aneb co by se stalo, kdyby...

Obecně nemám moc rád relativizování ve stylu, kdyby se něco udělalo tak, bylo by něco jiného jinak. Nicméně výsledek těchto voleb malé zamyšlení nabízí. Inspirací mi je velmi těsný zisk devátého mandátu pro TOP 09, a nikoli pátého zastupitele pro Stranu zelených v Roztokách. Kolik chybělo, ptáte se? Čtyři lístky pro „Zelené“. Pro dokreslení následující tabulka s vyznačenými náhradníky a vyznačením hodnot pro pořadí kandidátů (počty hlasů pro stranu vydělené pořadovým číslem).

SZ

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Slovo starosty

Vážení spoluobčané,

Předně mi dovolte, abych ještě jednou poděkoval všem voličům, kteří přišli ke komunálním volbám. Zvláště pak děkuji těm, kteří volili kandidátku TOP 09 a nezávislých pro Roztoky a Žalov. Volební výsledky jsou pro nás velkým závazkem do budoucna.

Koaliční jednání

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Komunální volby: pozitivní zprávy

Říjnové komunální volby a jejich výsledek naplnily autora těchto řádků určitou dávkou optimismu (ačkoliv sám zvolen nebyl, což nepochybně zase naplnilo optimismem jiné). Roztoky zůstaly jedním z mála zbývajících ostrůvků normální politiky tak, jak se vyvíjela od roku 1989.

Poděkování ODS voličům

Vážení spoluobčané,

jako předseda roztockého místního sdružení ODS bych chtěl poděkovat všem těm, kteří v komunálních volbách přišli k volbám a podpořili opravdovou pravicovou politiku a naše kandidáty.

Děkuji, je to pro mne závazek

Ráda bych touto cestou srdečně poděkovala všem roztockým občanům, kteří mi v obecních volbách dali svůj hlas a důvěru.

Do zastupitelstva jsem se sice nedostala, ale obdržela jsem téměř 500 hlasů, více než řada těch, kteří v zastupitelstvu nakonec zasednou díky zvýhodnění, které volební systém poskytuje velkým stranám. V tomto směru pokládám svůj volební výsledek za úspěch. V přepočtu na počet kandidátů odpovídá můj zisk 19 % získaných hlasů.

Děkuji zároveň sponzorům, kteří mi pomohli připravit alespoň skromnou volební kampaň.

Analýza výsledků voleb do Zastupitelstva města Roztoky 2014

V Roztockých komunálních volbách zvítězila celkem přesvědčivě TOP09 (34,7%, 9 mandátů), následovaná Zelenými (19,1%, 4 mandáty), Sakurou (14,5%, 3 mandáty), ODS (10,8%, 2 mandáty), Volbou pro město (7,2%, 1 mandát), ČSSD (6,6%, 1 mandát) a komunisty (6,1%, 1 mandát). Jednočlenná kandidátka Vladimíry Drdové neuspěla (0,9%). (Přehled volebních výsledků naleznete zde.)

V roztockých komunálních volbách zvítězila TOP09

Volby
Volby | ilustrační foto | CC2

Konečné výsledky komunálních voleb 2014 - v Roztokách

10.-11. října 2014 proběhly komunální a senátní volby. Zvítězila v nich TOP09, následovaná Zelenými, Sakurou, ODS, Volbou pro město, ČSSD a komunisty. Jednočlenná kandidátka Vladimíry Drdové neuspěla.

Syndikovat obsah