Odraz 11/2014

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Co přinesly volby v Roztokách

Pro vlastní fungování obce jsou nejpodstatnější volby komunální. Vnímali to tak i voliči v Roztokách, jichž se dostavilo k volbám do zastupitelstva města 49,72 % ze všech oprávněných, což byl v rámci republiky nadprůměr. Naproti tomu ke druhému kolu senátní volby přišlo necelých 23 % voličů, i tak šlo o celostátně nadprůměrný výsledek.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kulturní kalendárium - listopad, prosinec

Pá 20. 6.

Otevření nové stále expozice - Jak se jezdilo do Roztok na letní byt

Středočeské muzeum, Roztoky

Po 17. 11.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Jak dál s linkou 359?

Před zavedením linky 359 jsme se na nějaký čas odmlčeli. Nechtěli jsme, aby se diskuse zvrhla na to, jestli bude linka vedena ulicí Angreštovou, Borůvkovou či Cibulovou, a nakonec se nezměnilo nic. Své připomínky jsme starostovi sdělovali jen mezi čtyřmi případně šesti očima. Vyslechl, ale nevyslyšel.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Zářijové setkání mládeže CČSH

Zářijové setkání dětí a mládeže jsme si náležitě užili. Přímo v den svátku sv. Václava v neděli 28. září jsme se s novou posilou týmu bratrem Albertem vydali k soše sv. Václava na Václavském náměstí. Proto si na nás už nikdo nepřijde s otázkou, kdo to vlastně byl sv. Václav... Přece rytíř, kníže a výjimečný muž své doby.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Barevný podzim ve Václavce

Hlídání jsme po bohatě prožitých prázdninách opět začali v září s novými dětmi. Je ale až neuvěřitelné, jak si všechny brzy zvykly a jak úžasně jsou na sebe napojené, kamarádí spolu a hrají si. Pro seznámení rodičů navzájem proběhla koncem září na zahradě školky Seznamovací dílnička, kde si děti namalovaly svoji textilní tašku, která může viset v šatně s náhradním oblečením, zasoutěžily si po celé zahradě, v domečku si našly gumové zvířátko - téma zářijové bylo zvířátka v ZOO - upekli si s rodiči buřty a nakonec předvedly rodičům, co se za těch pár týdnů naučily.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Pohyb vestoje, vleže a dokonce i vsedě

Již několik docházím v Roztokách na cvičení O-A metodou, které již někdy v roce 2008 předváděla specialistka na správné držení těla Paed-Dr. Olga Chválová na přehlídce nových druhů cvičení v hotelu Academic, tehdy ještě pod názvem „kocouří cviky“. Jedná se o jedinečné cvičení, které správného držení těla dosahuje uvolněním stále více zatuhlých svalů. Na rozdíl od masáží nebo fyzioterapie učí toto cvičení zapojovat pomocí oscilací a antigravitačních impulzů (O-A) i ty nejmenší svaly ve všech kloubech, čímž odezní bolesti a napraví se i držení těla.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

V Roztokách se bude hrát liga

Stolní tenisté Roztok se nesmazatelně zapsali do oddílové historie, když postoupili do třetí ligy. Budou tak Roztoky reprezentovat v nejvyšší soutěži stolního tenisu, která kdy byla v našem okresu k vidění.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Společné zpívání u vánočního stromu

Přichází doba tajných přání... zázraků a nadějí, přichází doba adventní.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poděkování

Sakura děkuje!

Chtěli bychom poděkovat všem, kdo přišli k letošním volbám do městského zastupitelstva a podpořili naše kandidáty. Obhájili jsme stejný počet mandátů jako v minulém volebním klání a jsme za to rádi.

S TOP 09 a ODS jsme se dohodli na spolupráci pro příští čtyři roky.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Městská knihovna informuje

Nabízíme vám výběr z nových knih, zakoupených do městské knihovny během měsíce října 2014.

Beletrie:

Boček, E. Deník kastelána (Po aristokratkách přichází Boček s novým tématem.)

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah