taizé

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

„Staňte se solí země“

Milí sousedé,

„staňte se solí země...“ bylo hlavním mottem Evropského setkání mládeže v Praze a okolí, organizovaného komunitou Taizé. Rádi bychom vám, občanům Roztok, Žalova i přátelům z okolních obcí, poděkovali za to, že jsme se skutečně stali společně solí země a dodali tu správnou chuť, která všechny spojila, povzbudila a dodala nové síly do budoucích dnů a týdnů.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Šťastný start do nového roku!

Určitě nejsem sám, komu se zdá, že Vánoce a konec roku se přehnaly se zběsilou rychlostí, a stále jako školák konstatuji s trochou lítosti, že svátky jsou už za námi se všemi přípravami, očekáváními, city a pocity. Letošní ohlédnutí za svátky a začátek nového roku je pro mě však přece jen jiný. Tu změnu cítím díky evropskému setkání mladých lidí Taizé, které proběhlo v Praze od 29. prosince loňského roku do 2. ledna 2015. Mladí věřící se u nás sešli po 25 letech.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Pouť důvěry - Evropské setkání mladých v Praze na přelomu roku 2014 a 2015

S odkazem na informace v minulém čísle Odrazu bychom tentokrát rádi přiblížili evropské setkání a přípravy na něj trochu konkrétněji. Pevně věříme, že necelý měsíc před vypuknutím této významné události se již dostalo do povědomí obyvatel Roztok natolik, že není třeba jej zdlouhavě představovat. Jen pro jistotu uvádíme několik základních údajů. Setkání se uskuteční v Praze od 29. prosince 2014 do 2. ledna 2015, přičemž se jej zúčastní desetitisíce mladých lidí ve věku 17-35 let ze všech koutů Evropy.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Cesty Důvěry - Evropské setkání mladých

Milí obyvatelé Roztok, rádi bychom vás informovali o události, která se dotkne i našeho města. I když se o tom ve sdělovacích prostředcích moc nemluví, Praha byla znovu po 24 letech vybrána jako centrum, kde se setkají lidé z celé Evropy na tzv. Evropském setkání mladých lidí, pořádaném komunitou Taizé. Komunita Taizé je ekumenickým společenstvím různých křesťanských církví a je známa svým specifickým způsobem modlitby, jejíž základní součástí je zpěv velmi jednoduchých meditativních písní ve všech světových jazycích.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah