vila

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Na rozcestí

Začátek podzimu je pro majitele nemovitosti časem příprav na zlé časy a pro správce obecního kasy dobou sestavování rozpočtu na příští rok. Také letos koncem září byl tento proces zahájen tím, že správci rozpočtových kapitol poslali starostovi své návrhy, a skončí na prosincovém či lednovém zasedání zastupitelstva. Příprava rozpočtu na rok 2016 bude zvláštní v tom, že souběžně bude zpracováván střednědobý výhled investic a dokončován strategický plán města, obsahující konkrétní projektové záměry v podobě projektových karet.

Podruhé málem do půlnoci

Nově zvolená rada města se podruhé sešla 1. prosince v plné sestavě a vyzkoušela si, jaké je to, putovat domů v čase blížícím se hodině duchů. Je ovšem pravda, že z těch šesti a půl hodiny zabraly dobrou třetinu dva body, dlouhá diskuse o výstavbě v Nádražní ulici a neméně náročná debata nad vilami čp. 110 a 125 v Tichém údolí.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Maraton s dobrým koncem

Maraton má 42 kilometrů a kousek a taky poslední jednání zastupitelstva v roce 2014 mělo 42 bodů a pár dodatků. Vlastnímu jednání předcházela dlouhá debata na internetu, v níž někteří zastupitelé zpochybňovali šanci tak rozsáhlý program probrat, nakonec se na něm nic neměnilo a pokus zvládnout všechno byl učiněn - a bylo to dobře. Z počátečních 19 zastupitelů vydrželo do finiše sice jen 15, ale ti ve 22.59 odsouhlasili poslední návrh a do nového roku jde zastupitelstvo s čistým stolem.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah