Odraz 2/2015

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Z deníku Městské policie Roztoky

V této rubrice bychom rádi občany Roztok informovali o činnosti Městské policie Roztoky za období od 29. 12. 14 do 28. 1. 15:

dne 30. 12. v rámci hlídkové činnosti zjištěna tzv. černá skládka odpadu vedle kontejnerů na tříděný odpad v ulici Rýznerova, zadokumentováno, kvalifikováno a šetřeno jako podezření z přestupku, oznámeno řediteli TS Roztoky a OSRMŽP MÚ Roztoky,

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Tříkrálová Okoř

V sobotu 10. ledna se téměř 450 pochodníků zúčastnilo tradičního pochodu Tříkrálová Okoř, který pořádají roztocké oddíly tomíků.

V letošním roce proběhl již 47. ročník.

Počasí bylo jarní, panovalo příjemných 15 stupňů, foukal pořádný vítr a svítilo sluníčko. Na pochod poměrně příznivé počasí.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Stanovisko spol. Jena při hodnocení stavu stromů v ul. Jana Palacha

Hodnocenými stromy byl Acer platanoides Globosum - javor mléč, kulovitá forma. Při hodnocení bylo popsáno a ohodnoceno 59 stromů. Pouze 8 jedinců je mladá výsadba s perspektivou dalšího růstu. Biologický a kompoziční aspekt dendrologického potenciálu ostatní zeleně je nízký, většina dřevin je ve špatném stavu, za zenitem své životnosti. Stromy rostou v malých výsadbových mísách po straně chodníku směrem ke komunikaci.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

KULTURNÍ KALENDÁRIUM - únor

23.1. - 30. 6. 2015

Predátoři - výstava je zaměřena na obratlovce, kteří žijí ve středních Čechách.

Středočeské muzeum, Roztoky

Pá 13. 2.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Odpady a my všichni v Roztokách

V návaznosti na článek M. Štiftera v Odrazu č.1/2015 „Jak třídíme odpad, sousedé?“ jsem se inspirovala k tomu, abych se s vámi podělila o informace, náměty i podněty související s tak důležitou a přitom možná pro většinu občanů nezajímavou problematikou, jako jsou odpady. Ty každý občan nějakým způsobem (možná až nezdravě konzumním způsobem života) vytváří a současně se jich zbavuje.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Predátoři v roztockém muzeu

Sezonu se 7 velkými výstavami zahájí výstava dravců

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Dobrovolník roku

Paní Marie Nadrchalová, předsedkyně roztocké organizace Svazu postižených civilizačními chorobami, byla Středočeským krajem oceněna jako Dobrovolník roku 2014 v oblasti sociální a zdravotní. Srdečně blahopřejeme a přinášíme její vyjádření.

Nerada o sobě píši, ale za vyhodnocení za mou dlouholetou dobrovolnou činnost ve funkci předsedkyně organizace, která se v našem městě věnuje postiženým a starším občanům, se nemusím stydět, a ráda bych připojila pár slov i o ní.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

„Staňte se solí země“

Milí sousedé,

„staňte se solí země...“ bylo hlavním mottem Evropského setkání mládeže v Praze a okolí, organizovaného komunitou Taizé. Rádi bychom vám, občanům Roztok, Žalova i přátelům z okolních obcí, poděkovali za to, že jsme se skutečně stali společně solí země a dodali tu správnou chuť, která všechny spojila, povzbudila a dodala nové síly do budoucích dnů a týdnů.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Husitská diakonie CČSH v Roztokách

Kazatel Církve československé husitské v Roztokách Alberto Rocchini nabízí lidem rozhovory a pomoc při řešení složitých životních situací, při ztrátě zaměstnání, narušení osobních vztahů v rodině, v zaměstnání, nemoci, rozvodu, ztrátě partnera apod. Tato nabídka platí také pro děti každého věku, které si nevědí rady při řešení své těžké situace a hledají pomoc. 

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Skautský ples si užili děti i dospělí

Čtvrtý ročník roztockého Skautského plesu přinesl hned několik novinek. Kapela All Right Band roztancovala celou sokolovnu a zájemci o historické tance si mohli vychutnat lekci Balfolku. O žhavé půlnoční překvapení se postarala žonglérská skupina MixTrix se svojí ohňovou show. Celým večerem provázela nová moderátorská dvojice, která se svého úkolu zhostila bravurně. Inovovali jsme i nabídku občerstvení. Hosté si mohli vychutnat nové nápoje a okusit plesový guláš. 

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah