bezlepková dieta

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Bezlepková strava

Bezlepkově upravovanou stravu pro přihlášené zájemce budeme do školních jídelen ZŠ v Žalově i Roztokách dovážet.

Vzhledem k nízkému počtu zájemců o bezlepkově upravovanou stravu se vedení města a ZŠ rozhodly pro ekonomičtější variantu uspokojení potřeb strávníků „bezlepkařů“. Ve spolupráci s MŠ v Havlíčkově ulici, která má se službou dovážených bezlepkově upravovaných jídel velmi dobré zkušenosti, se budou do obou školních jídelen ZŠ v Žalově i Roztokách takto upravovaná jídla dovážet.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Výsledky průzkumu zájmu o bezlepkovou stravu v jídelně ZŠ

Jako členka Školské komise a místopředsedkyně Školské rady jsem se ujala průzkumu, jak velký je zájem o vaření bezlepkově upravované stravy ve školní jídelně ZŠ v Roztokách, a to nejen dětských strávníků, ale i strávníků z řad široké veřejnosti. Ohlas nebyl tak veliký, jak se čekalo. U zápisu dětí do prvních tříd ZŠ se k bezlepkově upravované stravě přihlásili tři strávníci z řad budoucích prvňáčků. Přesto se Školská komise, Školská rada, vedení ZŠ (p.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Průzkum zájmu o bezlepkovou stravu v jídelně ZŠ

Vzhledem k tomu, že i v našem městě žije mnoho dětí i dospělých, kteří trpí celiakií (nesnášenlivostí lepku) a jsou nuceni upravit své stravování bezlepkovou dietou, chce Město Roztoky těmto lidem pomoci možností hromadně připravovat obědy v jídelně ZŠ.

Následně by mohly být obědy rozváženy do mateřských škol a také nabízeny veřejnosti formou rozvážky nebo odebráním v jídelně ZŠ. Pro tento záměr je důležité zjistit zájem občanů o tuto službu.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah