Odraz 3/2015

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Pravidelná setkání v Husově sboru CČSH v Roztokách a v Suchdole

Bohoslužby: neděle v 9.00 hod. Husův sbor

sobota v 9.30 hod. / posl. sobota v měsíci / Penzion pro seniory Suchdol

Biblické hod: středa v 10.00 hod. (modlitební ztišení, pastorační rozhovory)

úterý v 14.45 hod. Suchdol

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Zažijte skauting na vlastní kůži

Právě čtvrt století uplynulo od chvíle, kdy se opět začali scházet roztočtí skauti a skautky. Pokud máte zájem lépe poznat, co skautská výchova nabízí dětem a mladým lidem, přijďte se podívat na oslavy našeho 25. výročí. Čekáme vás v sobotu 25. dubna 2015 kdykoli mezi 10. a 16. hodinou na Tyršově náměstí. Bezpečně nás najdete podle týpí, kuželového stanu severoamerických indiánů, který tu bude stát. Pro vás a vaše děti připravujeme pořádnou dávku her, soutěží a příležitostí poznat a vyzkoušet si nové zajímavé věci.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Technické služby jsou plně vytíženy

Rád poděkuji našim Technickým službám za bleskovou opravu lávky přes Únětický potok v Bělině, v lokalitě u dětského hřiště.

Od podnětu jedné ze spoluobčanek (za něj také díky) neuplynulo ani deset dní a lávka přes potok, dosud bědná a polorozpadlá, byla bytelně opravena.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Rožálek

Na letošní karneval jsme se začali v mateřském centru připravovat s předstihem - již ve výtvarných dílnách, které v Rožálku probíhají, si děti mohly vytvořit barevné masky, bohatě zdobené peříčky, korálky a flitry dle fantazie malých výtvarníků.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Městská knihovna informuje

Nabízíme vám výběr z nových knih, zakoupených do městské knihovny během měsíce února 2015, více informací v katalogu knihovny: knihovna. roztoky.cz - odkaz Katalog - seznamy a novinky.

Beletrie

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Bojujeme za lidská práva a zapomínáme na lidské potřeby

Toto heslo se mi mihlo před očima, když jsem se známými hovořil o nově založené železniční stanici Praha-Podbaba. Se zájmem sleduji projekt ke zlepšení městské hromadné dopravy, který, ne snad úplně podle původních záměrů, ale přece jen progresivně spojuje stanice železnice, autobusu a tramvají na okraji Prahy. Tento dobrý záměr se podařilo i poměrně rychle realizovat a stanice slouží veřejnosti. Potud můžeme být spokojení a chválit ty, kteří se o výstavbu zasloužili.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Veřejná prezentace projektu

Zcela zaplněný sál hotelu Academie svědčil o tom, že veřejné slyšení 18. února vzbudilo velký zájem.

Týkalo se dalšího, v pořadí již třetího parku vědy a techniky, který chce v blízké budoucnosti vybudovat v areálu někdejšího Barumu firma Trigema.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Vítání dětí v Roztokách

Vážení rodiče,

dne 14. 5. 2015

se pod záštitou starosty města Roztok uskuteční v nově zrekonstruované zasedací místnosti Městského úřadu Roztoky slavnostní akt vítání dětí, které se narodily v období 

od 1. července 2014

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Podmínky pro přiznání jednorázového finančního příspěvku od města Roztoky

Nad rámec sociálního systému v působnosti Úřadu práce ČR může město Roztoky poskytnout jednorázový příspěvek, který je vyplácen z rozpočtu města Roztoky. 

Jednorázový příspěvek je dávka, která není nároková, tj. záleží na uvážení sociální a zdravotní komise a posléze rozhodnutí Rady města, zda ji poskytne.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Tenisové novinky

Vážení čtenáři Odrazu, sportovní fanoušci, tenisoví nadšenci, ptáte se, co nového na Žalově? Blíží se jaro a s ním i možnost přihlásit své ratolesti či sebe na tenis, a rozvíjet tak své fyzické, motorické i psychické dovednosti. Nejdříve ale ohlédnutí za zimou. Vězte, že končící zima přinesla mnoho zajímavého -pravidelně se v areálu Žalov konají dětské turnaje, oficiální svazové turnaje i turnaje dospělých -právě týden před uzávěrkou proběhl turnaj čtyřher, ve kterém jsme viděli velmi zajímavé souboje.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah