středočeksé muzeum

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Setkání příznivců muzea a rodiny Braunerových

Dovolte mi upozornit Vás na novinku v kalendáři akcí Středočeského muzea, kterou je 24. března od 15 hodin Setkání příznivců muzea a rodiny Braunerových zorganizované u příležitosti ukončení výstavy "Pellé-Braunerová, cesty osudů mezi Čechami a Francií".

Setkání příznivců muzea a rodiny Braunerových

Pozvánka na komentovanou prohlídku výstavy Opus musivum

Dovolte mi pozvat Vás na první komentovanou prohlídku výstavy OPUS MUSIVUM: MOZAIKA VE VÝTVARNÉM UMĚNÍ, která se uskuteční ve čtvrtek 10. prosince od 9 hodin. Pokud jen malinko můžete, přijďte si výstavu prohlédnout s těmi nejpovolanějšími – Magdalenou Kracík Štorkánovou (autorka), Janou Fořtovou Torňošovou (spoluautorka) a Tomášem Hájkem. Za komentovanou prohlídku (doba trvání 60 min) zaplatíte 50,- Kč/os. Z důvodu omezené kapacity si své místo na prohlídce předem rezervujte na pokladna@muzeum-roztoky.cz nebo tel.: +420 233 029 060.

Vivat Tango

Zveme Vás na netradiční akci v Historickém sále zámku Středočeského muzea v Roztokách u Prahy
 
Koncert

Vivat Tango

Astor Piazolla | Carlos Gardel | Richard Galiano | Angel Villoldo

úterý 10.11.2015 od 19:00 hodin

Středočeské muzeum Roztoky - Historický sál

Ladislav Horák / akordeon, bandoneon
Viktor Mazáček / housle
Petr Nouzovský / cello
tanec Marianna Arzumanová, Jaroslav Tůma
 

jednotné vstupné: 250 Kč

Roztocký hudební podzim

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy a město Roztoky zvou na

Roztocký hudební podzim

koncert Filharmonického Komorního Orchestru - souboru České filharmonie

6. 9. 2015 v 17:00
nádvoří zámku
  • W. A. Mozart - Divertimento D - Dur
  • J. V. Stamic - houslový koncert C - Dur
  • C. Debussy - Dva tance pro harfu a smyčce
  • O. Respighi - Antické tance

vstupné 250 Kč

děti, studenti a senioři 100 Kč

Konec prázdnin ve Středočeském muzeu

Dovoluji si Vás upozornit na akci, která je již tradičně ve Středočeském muzeu v Roztokách spjata s koncem prázdnin: I letos jste se svými ratolestmi zváni na ŠERMÍŘSKÉ ROZVERNOSTI, které na sobotu 29. 8. od 13 hodin připravila skupina historického šermu a divadla BIBUS SPIRITUS. 

Šermířské dovednosti

Šermířské rozvernosti

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy a skupina scénického šermu a divadla Bibus Spiritus vás zve na Šermířské rozvernosti na zámek v Roztokách. Odpoledne plné šermířských soubojů a divadelních představení, lukostřelby, kejklířů, které doplní historické tržiště a ukázky řemesel. 
Přijďte si do zámeckého nádvoří vyslechnout dávné příběhy o hrdinství, cti a slávě.  Přijďte se rozloučit s prázdninami!

Kdy: 29. 8. 2015

Kde: Areál zámku 

Na kole dětem v Roztokách

K pelotonu se připojili i žáci roztocké základky a muzejníci - děkujeme!!!

Něco málo po desáté hodině, o pár minut dříve než říkal itinerář, dorazil na nádvoří Středočeského muzea v Roztokách téměř sedmdesátičlenný peloton charitativní tour NA KOLE DĚTEM. Do Roztok přivedl jezdce fenomenální Josef Zimovčák jedoucí na jednokole, populárním kostitřasu, v jehož sedle projel Tour de France a zúčastnil se přejezdu alpských etap Giro d´Italia a Vuelty. 

Středočeské muzeum získalo III. místo v soutěži Gloria Musealis

Obecní dům v Praze byl 14. května 2015 svědkem předávání prestižních cen XIII. ročníku soutěže GLORIA MUSAEALIS 2014, kterou vyhlašuje Ministerstvo kultury ČR a Asociace muzeí a galerií ČR. GLORIA MUSAEALIS si klade za cíl upozornit veřejnost na špičkové výkony v oboru muzejnictví, prezentování muzejních sbírek v odborných publikacích a při záchraně a zpřístupňování objektů i lokalit našeho kulturního dědictví.

Švihadlo na Zámečku 2015

Po roce je tady opět Zámeček, originální hudební a kulturní festival. Za 5 let své existence se Zámeček vyprofiloval do svébytné společenské události, kde se návštěvníci mohou bavit celý den jen za dobrovolné vstupné. Každoročně akci navštíví až 2000 lidí.

Na Zámečku koncerty kapel rozmanitých hudebních žánrů doplňuje kulturní program, který se každým rokem rozšiřuje o několik novinek. Zámeček 2015 začíná v areálu Středočeského muzea v Roztokách v sobotu 30. května v pravé poledne.

Syndikovat obsah