Odraz 7-8/2015

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Obecní slibotechny

Jak řekl jeden český polyglot: „mnoho lidí žije dobře z pouhého slibování“. Platí to, zdá se, i v Roztokách. V minulém roce se mohli před volbami téměř všichni zastupitelé přetrhnout, aby podpořili návrh ODS na daňovou vratku pro rodiče, jejichž děti nevyužívají veřejnou školku a nezatěžují obecní rozpočet. Rok se s rokem sešel, karty jsou na další volební období rozdány, teplá místečka rozdělena a všechno je jinak.

Stromy a my

Když jsem před čtyřmi lety poprvé prošel ulicí Jana Palacha, pomyslel jsem si, že takové příjemné ulice se už moc nedělají. Široké a plné stromů...

Letošní poslední červnový den jsem dostal zprávu, že někdo pokácel velký ořech, na který jsem se denně tak rád díval. Ten strom mi přirostl k srdci...

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Vítání dětí v Roztokách

Vážení rodiče,

dne 8.10. 2015 se pod záštitou starosty města Roztok uskuteční slavnostní akt vítání dětí,

které se narodily v období od 1. ledna 2015 do 30. června 2015.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Liduščino divadlo slaví osmnáctiny

Liduščino divadlo z Roztok společně se školním rokem ukončilo osmnáctou sezonu své divadelní pouti - divadelní sezona totiž probíhá ve stejném období jako školní docházka. Naším tématem je připomínání starých českých zvyků a tradic. Od 1. září do 31. srpna odehrajeme celkem 214 představení. Nejsevernějším místem byl Varnsdorf, nejzápadnějším Sokolov, nejjižnějším Curych a nejvýchodnějším severomoravská Orlová.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

KULTURNÍ KALENDÁRIUM - červenec, srpen

20. 6.-1. 10.

Mezinárodní výstava výtvarných děl - Letní keramická plastika.

Středočeské muzeum, Roztoky

12. 6.-31. 8.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Gratulujeme k úspěchu!

Výtvarný Ateliér JoE v Roztokách získal ve 43. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné soutěže v Lidicích 2015 řadu ocenění. 

Nejvyšší cenu, medaili Lidická růže, udělila mezinárodní čtyřiadvacetičlenná porota Rudolfu Bloudkovi za pastel Lovec světel.

Anna Jursíková (Světýlka), Alexandra Mudraya (Záblesk) a Kateřina Sehaková (Oči) obdržely v silné konkurenci (21 380 děl) čestná uznání.

GRATULUJEME K ÚSPĚCHU!

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Věda se v Roztokách opět otevře veřejnosti

Společnosti Vědeckotechnický park Roztoky a Park vědy Roztoky jsou dnes nepochybně zajímavou součástí vlastního města Roztoky, byť jsou svou lokalitou umístěny na jeho severním okraji. Obě společnosti poskytují jak bezprostředně, tak i prostřednictvím svých partnerů mnohé pracovní příležitosti. A to nejen v parcích samotných.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Roztoky po třiceti letech

Cesty do budoucnosti se nemusíte bát, Roztoky byste určitě našli a poznali. Koryto řeky vede pořád stejnými zákruty a ani hranice Prahy se na sever neposunuly. Město Roztoky, dvanáctitisícové sídlo na okraji metropole, se od bouřlivého přelomu tisíciletí příliš nezměnilo. Jen domků trochu přibylo, zástavba spojila obě někdejší části do jednoho celku a na svahu nad jezem, kde byla kdysi chatová osada, vyrostla řada vil pro náročnou klientelu.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Od září to bude v Roztokách tancem jen zářit...

Po špičkách - studio pro taneční a pohybovou výchovu zve všechny zájemce a příznivce harmonické kultivace dětské osobnosti skrze umělecký pohyb na dodatečný zápis 1. a 2. září 2015 v Roztokách a Úněticích. Studio se nyní vydává svou vlastní cestou, která směřuje k rozvoji zájmového uměleckého vzdělávání prostřednictví systematicky vedené tvořivé taneční výchovy.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Dětský klub Pohádka

Milí rodiče a milé děti!

Rády bychom vám napsaly pár vět o naší pohádkové školičce se zvířátky. Další rok je za námi a my zažívali spoustu dobrodružství: od hledání pokladu s piráty, sportovní olympiádu, loučení s Moranou, návštěvy hasičů i zámečku, poznávání okolí Roztok až po narození nových „zvířátkových“ miminek.

Děkujeme všem rodičům za perfektní spolupráci, za důvěru i kladné ohlasy na naši práci, kterou děláme moc rády a s láskou k dětem.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah