Odraz 11/2015

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Obecná škola roztocká

Pod dojmy právě přijímané inkluzivní novely školského zákona bych rád navázal na téma „Měla by roztocká základka nabízet matematické třídy?“ z minulého Odrazu.

Opus musivum: mozaika ve výtvarném umění

Cestu mozaiky napříč staletími mapuje výstava v Roztokách

Magdalena Kracík Štorkánová, autorka výstavy

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Podzimní ocenění pro Studio Po špičkách

Každoročně na konci října se tanečnice Po špičkách účastní Podzimní fantazie.

Otevřený festival scénického tance a pohybového divadla se koná v krásném prostředí Městského divadla Jablonec nad Nisou a zahajuje pravidelně týden tance v tomto městě, který vrcholí celostátní přehlídkou scénického tance mládeže a dospělých.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy, p. o.

STÁLÉ EXPOZICE:

Jak bydlel a úřadoval pan správce / Vrchnostenská správa panství. Nahlédněte, jak a kde bydlel a pracoval vrchnostenský úředník Lichtenštejnského panství na konci 18. století.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Zprávy ze sdružení Roztoč

Předvánoční knihkupectví putující z Roztok do Únětic

Nejlepší přítel člověka je kniha. Kniha Vás nepokouše! Přijďte si pro novinky renomovaných nakladatelství, knihy, které obdržely cenu Magnesia Litera, knížky pro děti i rodinné kalendáře s nápadem. Pořídíte vánoční dárky a zároveň přispějete na vybavení domečku pro občanské sdružení Roztoč.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Pálí nás dobré bydlo?

O Češích se říká, že jsou největší remcalové. Nevím, jestli jsou opravdu největší, nemyslím si, že se jakékoli vlastnosti dají vztahovat paušálně k celému národu. Ale že jich máme hodně, to bych podepsal.

Na druhou stranu chápu, že je to lidsky jaksi přirozené. Je to dáno tím, že člověk je tvor v zásadě setrvačný a pohodlný.

Když si na něco zvykne, bere jakoukoli změnu nelibě.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Mnoho povyku pro nic?

Tak se asi ptali někteří občané Roztok (i okolních obcí), když 13. ani 14. října prakticky nepocítili avizované potíže s dodáváním pitné vody. Musím přiznat, že jsem 14. října ráno značně znervózněl, protože voda z kohoutku stále tekla. S velkou úlevou jsem se dozvěděl, že oprava již úspěšně a velmi rychle proběhla. Pro informaci uvádím přibližný časový průběh akce:

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Nové stromy v Palachově ulici

Technické služby a jejich spolupracovníci z odborné firmy vysázejí cca 50 stromů. Výsadba začne ve směru od Tyršova náměstí a bude pokračovat až po křížení s Puchmajerovou ulicí. V dalším úseku Palachovy ulice není bohužel možno stromy zasázet, brání tomu blízkost inženýrských sítí a jejich ochranných pásem. V této části ulice nebyly stromy ani před rekonstrukcí. Na jaře příštího roku zde budou vysazeny keře.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Proč budeme schvalovat strategický plán

Setkávám se s názory, že strategický plán je kus zbytečného papíru anebo že je to jen nepříjemná povinnost, když obec chce získat dotaci. Pokusím se vysvětlit, že má i jiný smysl, a asi nejlépe na příkladu ze života.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah