Tonoucí se stébla chytá

V minulém Odrazu měl pan zastupitel Novotný opět puzení. Puzení mě zostudit (excitované volbami) bylo tak silné, že dokonce neváhal se svým politickým kolegou, panem Kubečkou, vynaložit peníze na jeho realizaci formou placené inzerce. Cítím se sice trochu uražen jejich škudlilstvím - obětovali na mě jen čtvrt stránky - ale beru to jako výzvu do budoucna.

O co šlo: pan zastupitel Novotný mě tepe za to, že jedna z firem, které řídím, nehradila nájemné městu poté, co po několika letech odbydlela vynaložené investice. Zapomněl ovšem napsat, že nám nájemné nebylo žádným způsobem účtováno. Když si městská rada, jejímž členem je mimo jiné právě i pan Mgr. Novotný (lídr hnutí Sakura, jež mělo městské nájmy podle koaliční smlouvy dokonce ve své gesci poté, co tuto agendu převzalo po odvolaném místostarostovi Šefrovi), po několika letech uvědomila, jak nekonečný čurbes v nich obecně panuje, správcovskou firmu vyměnila. Ta nová nám konečně poslala fakturu, my jsme prověřili její věcnou správnost, nesrovnalost uznali a ihned ji zaplatili. Tím byla věc vyřízena. Takto to ovšem zdaleka nezní tak dramaticky. Pan Novotný se snaží tvrdit, že jsem to měl hlídat a že je to moje vina. Není. Samozřejmě, že je vždy dobré mít s obchodními partnery korektní vztahy, ale rozhodně není povinností manažera jakékoli soukromé firmy napravovat chlív ve veřejných financích podobný tomu, jaký dopustila tato městská rada svou nečinností v městských nájmech. Ono to totiž zdaleka ne vždy dopadlo tak dobře jako s námi. Roztoky byly nuceny v řadě případů nájmy odepsat či odpustit, čímž nepochybně vznikla městu škoda. Z toho důvodu se domnívám, že by pan Mgr. Novotný udělal ve vlastním zájmu lépe, kdyby stran peripetií městských nájmů raději pomlčel, když má sám díl másla na hlavě.

A ještě jednu poznámku: pokud někdo (ještě vůbec) čte naše občasné vzájemné polemiky, asi nemůže přehlédnout, že já jsem pana Novotného kritizoval vždy výhradně za jeho politické působení. V jeho soukromí se nevrtám - nemám důvod ani čas. Naproti tomu na mou hlavu z jeho úst padala kritika tu za nepořádek, který jsme měli při rekonstrukci před domem, tu za tuto ryze účetní nesrovnalost týkající se jedné z mých firem, atd. Jakých stébel se musí chytat ten, jemuž došly argumenty?

Tomáš Šalamon

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.