Úřad pět dní v týdnu?

Taky vám dělá problémy vejít se s časem do úředních dní: pondělí a středy, kdy jsou tzv. úřední dny? Nebo jste zaměstnaní tak, že zrovna pondělí a středu nemůžete opustit svou práci? Nebo se jen stane, že ve čtvrtek se dozvíte a v pondělí je pozdě!? A co kdybyste se dozvěděli, že náš roztocký městský úřad bude otevřený každý všední den?

Byl to můj sen přijít na úřad v každý všední den a nalézt dveře otevřené! Ne proto, že je zapomněl někdo zamknout, ale proto, že jsou otevřené pro nás pro všechny. To by bylo! Mít možnost být informován každý všední den přímo na úřadě, získat kontakty na referenty (přestože jsou na netu :O)), moci si objednat jednání s úředníkem či vedením, okamžitě vyřešit svoji žádost či stížnost nebo jen tak si přijít pro informaci. Tak jak to na většině úřadů určitě nefunguje. Na našem roztockém by to fungovat mělo a to s výraznou stavební a kulturní změnou prostředí.

Možná jste v posledních týdnech navštívili naši radnici a všimli si, že se to tam hemží mezi našimi úředníky také zaprášenými řemeslníky. To jsou ti, co se pustili do přestavby celé spodní části úřadu a to tak, že bezbariérové. Změna ovšem nebude spočívat pouze v bezbariérovosti, ale po přestavbě zde hned vpravo za vchodem najdete v jedné místnosti kromě všeobecných informací též podatelnu, Czechpoint, pokladnu a nalezli jsme prostor i pro malou jednací místnost. Dále v chodbě přibude toaleta pro veřejnost, která bude řešena i pro handicapované spoluobčany. Tím zmizí i dva nepohodlné schody mezi přední a zadní částí úřadu. Součástí přestavby budou i zrekonstruované prostory pro finanční odbor a nové toalety pro zaměstnance úřadu. V prostoru staré prádelny (skladu) a průchodu na dvůr se nám též podařilo zachovat a zrestaurovat části přístřešku a některé původní stavební prvky, kde jsme vytvořili novou odpočinkovou zónu. Chodbou se dostanete k zadnímu vchodu s novým přístupovým bezbariérovým chodníkem, který bude sloužit též jako vstup do zasedací místnosti pro využívání těchto prostor i v mimo pracovní dobu úřadu.

Celá přestavba je koncipována tak a právě pro to, aby náš úřad byl blíž vám všem a to nejen v ty zavedené pondělky a středy, ale i v úterky, čtvrtky a pátky. Počítáte dobře, pět dní v týdnu budou naši pracovníci v nově přestavěném přízemí, které se změní v informační kancelář, připraveni vám odpovědět na všechny otázky a pomoci vám společně s vašimi městskými i osobními záležitostmi. Doufám, že vás nové prostory a možnosti využití příjemně potěší, že budete rádi využívat informační kancelář, která vám bude v každý všední den k dispozici.

Prosím jen o strpení v tomto čase přestavby (pro komunisty „perestrojka“), kde se odbory stěhují ze strany na stranu tak jak v proslulém filmu „Kulový blesk“, a o trochu shovívavosti a já vám slibuji, že na Vánoce 2012 dostaneme pod stromeček dárek, ze kterého budeme mít radost všichni a hlavně budeme mít z něj všichni užitek do budoucna. Pohlídejte si prosím v příštím čísle Odrazu informaci o termínu dne otevřených dveří, kdy vám všem rádi představíme zrekonstruované prostory naší radnice.

Rene Šefr
místostarosta

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Zlepšit prostředí našeho

Zlepšit prostředí našeho úřadu a zařídit bezbariérový přístup je jistě chválihodné a je dobře, že se to děje, ale opravdu nevím nad čím se tu pan místostarosta rozplývá. V přízemí úřadu v Roztokách dávno funguje informační kancelář s podatelnou a pokladnou a je zájemcům přístupná každý všední den už několik dlouhých let. Na městském webu a na informační ceduli na plotě úřadu mají uvedenou svou otevírací dobu. Možná si pan místostarosta ještě nevšiml, že úřad už funguje podle jeho snů.
Jitka Novotná

rada k bezbarierovosti a dotaz na náklady

Dobrý den,

bezbarierovost není jen nájezd, ale i jeho sklon, povrch, a pak typ otevírání dveří, výška vypínačů, šíře dveří i pro elektro vozík, atp. Pozvěte si na test nějakého "elektro vozíčkáře" a uvidíte :-) Nevěřil sem kolik toho vlastně vytváří bariery.

Z jiných úřadů vím, že tzv úřední dny umožnili pracovníkům zpracovat požadovanou agendu bez "rušení". Nezvedne to "nonstop otevření" náklady na provoz úřadu?

Pěkný den všem.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.