Stanislav Čáslavka

Všechny příspěvky autora...

Stanislav Čáslavka, 14.10.2016
Téměř samé polopravdy napsal předseda Zelených v minulém čísle v reakci na to, že Vítek Calta kritizoval překračování pravomocí místostarostou Novotným. Počínaje tvrzením, že jsem stranickým předsedou pana Calty. Pan Calta není a nebyl členem sociální demokracie a kandidoval za nás jako nezávislý kandidát. Naše volební strana nominovala pana Caltu do redakční rady a starosta jej jako odborníka přizval do dopravní komise. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Odraz 10/2016 parkování žlutá čára Názory
Stanislav Čáslavka, 14.5.2016
Jako sršni na vetřelce či jako svobodní a nezávislí novináři na prezidenta Zemana se v minulém čísle Odrazu vrhli někteří potrefení houseři na Tomáše Šalamona. Buď nepochopili, ale spíše neakceptovali, jeho docela těžkou nadsázku v článku Anticharta z březnového čísla. Tomáš Šalamon ale jen vtipně okomentoval to, že zastupitelstvo přijalo usnesení odsuzující, že se někdo někde sešel, a vyjádřil tam demokraticky svůj názor. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál deklarace konvička Odraz 5/2016 Názory
Stanislav Čáslavka, 4.4.2016
Na posledním zastupitelstvu byla nám zastupitelům sdělena novinka a to, že končí trojkoalice a bude vládnout jen dvojkoalice. TOP09 a sdružení Sakura se asi spolu dohodly a ukončily činnost s ODS a to z důvodů nám neznámých. Akorát známe tu prý poslední kapku, která vedla k vyhazovu již zmíněné strany.
Číst dál koalice místostarosta ods sakura top09 Názory
Stanislav Čáslavka, 3.12.2015
Považuji za svou občanskou povinnost distancovat se od prohlášení předsedy naší strany, přítele premiéra Bohuslava Sobotky a přítele ministra Jiřího Dienstbiera k projevu našeho prezidenta pana Miloše Zemana 17. 11. 2015 na Albertově. Nesouhlasím ani s tvrzeními našeho ministra pro lidská práva přítele Jiřího Dienstbiera, která pronáší na ochranu našich nepřizpůsobivých romských a cikánských spoluobčanů a distancuji se zejména od jeho prohlášení vůči imigrantům, kteří zaplavují Evropu.
Číst dál čssd migranti Odraz 1/2016 Názory
Stanislav Čáslavka, 13.3.2015
Vážení spoluobčané, na svém lednovém zasedání ustavilo zastupitelstvo města pracovní skupinu pro dopravu. Jejím úkolem je zmapovat současnou dopravní situaci a navrhnout případné změny. V dopravním značení i trase linek MHD. Podíváme se i na to, jak je v naše město vstřícné k chodcům.  Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál doprava Odraz 3/2015 pracovní skupina Zprávy
Stanislav Čáslavka, 16.5.2014
Dne 29. 4. 2014 jsme uctili na Levém Hradci památku 69 let od zastavení transportu smrti u nás v Roztokách. Na pietní vzpomínku pozval předseda místní organizace ČSSD Roztoky přítele, ministra a senátora Mgr. Jiřího Dienstbiera. Náš senátor Mgr. Jiří Dienstbier tuto pozvánku přijal a společně s představiteli naší organizace položil věnec k mohyle padlých z tohoto transportu. Dále uctil památku zesnulých u památníčku tohoto transportu na roztockém nádraží položením květin. Přítel Mgr. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Jiří Dienstbier Kultura Odraz 5/2014 transport smrti
Stanislav Čáslavka, 14.2.2014
Když jsem se dozvěděl o záměru města směnit pozemky bývalého sběrného dvora, ke kterému náleží sklady a dílna, měl jsem za to, že jde pouze o žert. No, a ejhle - on to žert není! Viz roztocký Odraz 1/2014 str. 12 a 13. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Odraz 2/2014 pozemek sběrný dvůr Názory
Stanislav Čáslavka, 14.2.2014
V reakci na článek Šárky Urbanovské v minulém čísle jsem zaznamenal, ať už v internetové diskusi, či v osobních rozhovorech občanů, mnoho dalších podnětů k přijímání dětí do MŠ i ke způsobu vybírání příspěvků na akce a aktivity MŠ. Většina negativních informací se týkala školky v ulici Spěšného. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál mateřská škola Odraz 2/2014 Názory
Stanislav Čáslavka, 14.2.2014
Je mi docela trapné stále se vracet k městským chodníkům. Ale je zima, napadlo trochu sněhu, maličko nám přituhlo. Máme někde docela slušné chodníky ze zámkové dlažby. Zámková dlažba klouže, když namokne, klouže, když mrzne, klouže ještě víc, když napadne sníh. Město na mnoha místech povolilo parkování podélné na chodnících, ale již nikdo nedomyslel, že tyto chodníky technické služby našeho města nemohou uklízet a ani posypat, a to z důvodů, že jim při práci překážejí zaparkovaná vozidla a řidiči posypových vozidel by mohli tato vozidla poškodit. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál chodník Odraz 2/2014 Názory