Stanislav Marušák

Všechny příspěvky autora...

Stanislav Marušák, 10.9.2016
Desátý pokus o dobytí vrchu Řivnáč se tento rok opět konal v obvyklém termínu, 21. srpna. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Kultura Odraz 9/2016 řivnáč výstup
Stanislav Marušák, 12.8.2015
Je každoročním obyčejem Občanského sdružení Levý Hradec, že 21. srpen jest vyhrazen výstupu na bájný vrch Řivnáč, jehož účastníci vzdají hold svým předkům, kteří nikdy neváhali vystoupit na vrchol tohoto legendárního kopce, aby se pomodlili za trochu toho deště pro svá pole, zahrady i sady. Současníci vystupují v tento den na vrchol nejen proto, aby uctili tento bohulibý obyčej svých předků, ale aby i vzpomněli vstupu vojsk Varšavské smlouvy, ježto jim i jejich otcům změnil či zkazil život.
Číst dál akce Kultura pochod pozvánka řivnáč výstup
Stanislav Marušák, 7.6.2013
Stačila by krátká zpráva, třeba v kulturním přehledu, že roztocký Miloš Herman vystavuje v květnu a červnu své sochy a plastiky ve Váchově špejcharu v Drážkově na Sedlčansku. Výstava má ale několik pozoruhodných souvislostí. Je nebývale rozsáhlá, na ploše cca 100 m2 v patře a na volných plochách je vystaveno 120 plastik a soch, z větší části dřevěných řezeb, doplněných keramickými sochami a kachly. Autor není studovaný profesionální výtvarník, tomuto oboru se intenzivně věnuje jenom asi pět let, ale s vysokou aktivitou mladého šedesátníka. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Kultura Odraz 6/2013 sochy výstava
Stanislav Marušák, 5.8.2012
Nemám samozřejmě na mysli nechvalně známého filosofa z 19. století, ale toho našeho roztockého, doyena místních výtvarníků, akademického malíře Karla Marxe (1928). Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Karel Marx Kultura malířství Odraz 7-8/2012