Vít Calta

Všechny příspěvky autora...

MHD
Vít Calta, 14.4.2018
Z dopravních průzkumů ROPIDu je možné vyčíst, že mezi Bělinou a nádražím jezdí autobusy linky 359 zcela prázdné, jen jednou denně jede jeden cestující tam a jeden zpět. Za vedení autobusu po této trase platíme z městského rozpočtu necelých 20 Kč za jeden spoj jedním směrem. Ukončení linky na Bělině je přitom provizoriem. Parkoviště u Koruny bylo v době zřízení této linky v moratoriu po stavbě přeložky a v okolí nemocnice nejsou vhodné prostory v majetku města. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál doprava kraj mhd Odraz 4/2018 ropid silnice Názory
Vít Calta, 14.4.2018
Na dodatečných opravách pak stavba stála o dost víc, než kolik byl původní záměr. Ono to ani jinak nešlo. Pokud by byla vybrána jiná než nejlevnější nabídka, měli bychom dnes trestně stíhaného starostu a možná i všechny zastupitele, kteří by ho podpořili. Zúčastňovali jsme se tehdy s kolegou z kontrolního výboru kontrolních dnů. Líbilo se mi, jak stavební dozor šel po staviteli jako „slepice po flusu“. Papírově vše sedělo. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál calta kapacita škol Odraz 4/2018 škola školy Názory
Vít Calta, 14.1.2017
V čísle 11/2016 jsme s kolegou slíbili, že od nového jízdního řádu budou na lince S41 ve všední dny jezdit místo souprav 451 Regionovy. Nebude tomu tak, i když to tak ještě v době korektur listopadového čísla vypadalo. Nakonec zde ČD, na přání objednavatele dopravy, ponechaly staré soupravy. Takže soupravy, které už začaly jinde jezdit jako nostalgické vlaky za nostalgické jízdné, u nás budou ještě nějakou dobu jezdit v normálním provozu. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Odraz 1/2017 parkování Názory
Vít Calta, 11.11.2016
1. Trochu historie Nebudeme se probírat vzdálenější minulostí, kdy autobusovou dopravu zajišťovalo ČSAD Klíčov, ale ohlédneme se do doby poměrně nedávné. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál autobusy doprava Odraz 11/2016 parkování vlak Názory
Vít Calta, 14.10.2016
Omlouvám se tímto panu Eibichovi, že jsem veřejně zpochybnil jeho řidičské umění. Vyjíždět z baráku jsem ho nikdy neviděl. Couvat možná ano, ale nevím o tom, protože ho neznám. Ta úvaha o délce čáry byla psaná v legraci. Stejně i zmínka o přátelském dialogu předsedy dopravní komise a ředitele technických služeb. Vidím ale, že ne všechny čtenáře Odrazu se mi podařilo rozesmát. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Odraz 10/2016 parkování žlutá čára Názory
Vít Calta, 29.7.2016
Před domem čp. 544 v Palachově ulici se skví novotou vodorovné dopravní značení. Je to zcela redundantní žlutá čára na obrubníku. Tato značka znamená Zákaz stání. Takže je tu evidentně zbytečná, když totéž si řidič uvědomí při pohledu na vrata vzdálená na šířku chodníku a místní speciální okrasy mezi chodníkem a vozovkou. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál doprava místostarosta Odraz 7-8/2016 značení Názory
Vít Calta, 13.2.2016
Zeptala se mne na nádraží známá, jakou jízdenku má koupit dítěti, které jede na výlet do Prahy. Vyslechl jsem si několik řešení a některá i velmi netradiční. Jak je to tedy správně? Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál dráha jízdenka Odraz 2/2016 Názory
Vít Calta, 12.12.2015
Jako každý rok jsme pro vás připravili nové autobusové a vlakové jízdní řády. Zas tak nové nejsou. Autobus 350 z Tyršova nám. na Dejvickou jede v 5:44 místo v 5:45 a večerní spoj v 21:35 z Dejvické už není garantovaně nízkopodlažní. Na železnici jen minutové drobné posuny, jeden pár vlaků bude veden novou místo staré soupravy. Změna trasy a jízdního řádu linky 359 ke 13. prosinci 2015 nebude. Zřejmě někdy v prvním pololetí roku 2016. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál doprava jízdní řád Odraz 12/2015 Zprávy
Vít Calta, 10.10.2015
Srpnové zastupitelstvo projednalo mimo jiné i zápis z posledního jednání pracovní skupiny pro dopravu. Jeho součástí byly i první ucelené návrhy na změny dopravního značení a MHD. Změny dopravního značení i změny MHD jsou vždy během na dlouhou trať. Město si je nemůže stanovit samo, ale musí o jejich realizaci jednat s dalšími partnery. Zastupitelstvo tedy správně navrhlo radě města, aby se z pracovní skupiny stala řádná komise rady. A rada jeho návrh realizovala, takže od 9. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál dopravní komise Odraz 10/2015 Zprávy
Vít Calta, 15.5.2015
Nové jízdní řády autobusů platné od 7. 4. 2015. Tedy rozhodně ne ty z nás, kdo do Roztok přijedou v sobotu či v neděli vlakem a chtějí se dostat od nádraží do horních Roztok. Na zastávce u nádraží v Roztokách nové jízdní řády autobusů od tohoto data o víkendu na vlaky nenavazují. Pokud na něco vůbec jakž takž navazují, pak na jízdní řád linky S41, který platil do 2. 3. 2015. Ten sice jednou zase zřejmě platit bude, nicméně do té doby bude návazný autobus o víkendu od nádraží odjíždět nahoru až 15 minut po příjezdu vlaku. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál autobus jízdní řád Odraz 5/2015 vlak Názory