Jaroslav Drda

Všechny příspěvky autora...

Jaroslav Drda, 14.4.2018
Nebývale rychlé a hladké bylo jednání zastupitelstva města ve středu 28. března. Nejspíš proto, že na programu tentokrát nebyl žádný vyloženě kontroverzní bod. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál drda Odraz 4/2018 radnice zastupitelstvo Zprávy
Jaroslav Drda, 8.4.2018
Téměř všechny obce v okolí Prahy se potýkají s nedostatkem míst ve školkách a ve školách. Dětí zkrátka přibývá rychleji, než je v silách obcí tvořit nové kapacity.
Číst dál Školy základní škola škola
Jaroslav Drda, 11.11.2016
Jednou z činností, jimiž se člověk liší od ostatních živočišných druhů, je uctívání památky zesnulých předků v místě jejich posledního odpočinku. Máme na to dokonce den v kalendáři, kdy navštěvujeme a upravujeme hroby svých blízkých, zapalujeme svíčky a vzpomínáme. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Odraz 11/2016 památka zesnulých úvodník Názory
Jaroslav Drda, 14.10.2016
Je jisté, že zavedení parkovacích zón na území Prahy 6 přineslo mnoha Roztočákům potíže a vzedmulo vlnu nespokojenosti. Ponechme stranou zkoumání, zda toto kontroverzní opatření přinese očekávané výsledky, jestli neexistuje jiné řešení, zda se s tím nedalo něco dělat dřív a tak dále. Pojďme ke kořenům, k základnímu motivu, který vedl ke zvolení právě tohoto řešení. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál modrá zóna Odraz 10/2016 parkování sobectví úvodník Názory
Jaroslav Drda, 10.9.2016
Vzpomínám si na kapitolu z Verneova románu Cesta kolem světa za osmdesát dní, kde se hrdinové knihy těžce probíjejí k nádraží ulicemi San Franciska, v nichž zuří davová předvolební rvačka příznivců dvou nepřátelských táborů. Podle množství rváčů a intenzity bojů se Phileas Fogg domnívá, že muselo jít přinejmenším o volbu guvernéra. Průvodčí ve vlaku ho však vyvede z omylu: "Ne, pane, jde o volbu smírčího soudce." Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Odraz 9/2016 úvodník volby Názory
Jaroslav Drda, 29.7.2016
České školství je dlouhodobě neklidnou zónou, ať už se jedná o učitelské platy, o kvalifikovanost učitelů, o financování škol, o šikanu nebo třeba nejnověji o inkluzi. Z tohoto nejistého prostředí pochopitelně vyrůstají problémy a konflikty i na konkrétních školách. Nevyhnuly se ani roztocké základní škole. Do této situace přichází nová ředitelka, Mgr. Olga Janoušková, kterou jsme na začátku prázdnin požádali o rozhovor. Můžete se prosím našim čtenářům krátce představit? Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál inkluze Odraz 7-8/2016 Olga Janoušková ředitelka rozhovor škola Názory
Jaroslav Drda, 29.7.2016
Ani o prázdninách neustal proud katastrof a násilností po celém světě. Stačí si projít novinové titulky za první dva červencové týdny. Nemine den, aby někde ve světě po desítkách a po stovkách úplně zbytečně neumírali nevinní lidé včetně dětí. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Odraz 7-8/2016 spokojenost svět úvodník Názory
Jaroslav Drda, 18.6.2016
Když koncem roku 2013 oznámila dlouholetá vedoucí knihovny paní Urxová svůj odchod na odpočinek, mnozí se obávali, zda se podaří najít adekvátní náhradu. Zájem o konkurz byl velký, ale vítěz byl jednoznačný: Michal Špaček. Jak se vystudovaný učitel stane knihovníkem? Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál knihovna Michal Špaček Odraz 6/2016 rozhovor Názory
Jaroslav Drda, 18.6.2016
Pán, který nám na obecní plochy vylepuje plakáty, už je několik týdnů nešťastný. Pravidelně si mi chodí stěžovat, že na nové plakáty už nemá místo. Budeme na to samozřejmě muset reagovat. Ne, nebudeme zvětšovat plakátovací plochy, přece jenom to stojí nějaký peníz, spíše budeme muset nějak omezit dobu vyvěšení jednotlivých plakátů, ale o tom dnes nechci vést řeč. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál kultura Odraz 6/2016 úvodník Názory
Jaroslav Drda, 14.5.2016
Úplné začátky Odrazu nepamatuji, do veřejných věcí jsem se začal plést až později. V roce 1997 jsem byl jmenován zástupcem redaktora a od té doby se kolem Odrazu pohybuji opakovaně, ať jako redaktor, nebo jako člen redakční rady. Za ta léta jsem zažil mnohé. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál jubileum odraz Odraz 5/2016 Názory