František Pašek

Všechny příspěvky autora...

František Pašek, 14.3.2014
Zveme všechny bývalé i současné členy a kamarády oddílu OK Roztoky včetně jejich rodičů na „přebor“ v orientačním běhu, který se bude konat 23. 4. od 17.30 na Maxmiliánce v Roztokách (konec ulice Tiché údolí). Program: závod jednotlivců (děti, rodiče) i rodin (součet času rodiče a dítěte). Těšíme se na vaši účast! František Pašek Jitka Klinkerová, OK Roztoky (oddíl orientační běhu), roz.ini.cz Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Odraz 3/2014 orientační běh Sport
František Pašek, 14.2.2014
Tradiční lednové běžkové soustředění orientačních běžců oddílu OK Roztoky proběhlo o víkendu 3. až 5. ledna na chatě Harrachov v Harrachově. Zúčastnila se ho dvacítka dětí, několik dospělých a dorostenců. Počasí nám letos moc nepřálo, a navíc byla nouze o sníh. Na programu soustředění byl i přes nepřízeň počasí a nedostatek sněhu sobotní celodenní výlet po hřebeni Jizerských hor spojený s výukou lyžařské techniky. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Odraz 2/2014 orientační běh Sport
František Pašek, 11.5.2013
Tímto bychom Vás rádi pozvali na závod v orientačním běhu, závod pro širokou veřejnost, který budeme pořádat 12. června od 16. do 18. hodiny v pražském lesoparku Stromovka. Závod je určen primárně dětem, ale najdou se zde tratě i pro dospělé. Přijďte si vyzkoušet moderní ekologický sport do prostoru, který jistě znáte. Závod je zařazen do série závodů pro děti Žaket pražský pohár žactva a série závodů Orientace v přírodě. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Odraz 5/2013 orientační běh Sport
František Pašek, 8.2.2013
Tradiční lednové běžkové soustředění orientačních běžců oddílu OK Roztoky proběhlo o víkendu 4.-6. ledna na chatě Harrachov v Harrachově. Zúčastnila se ho dvacítka dětí, několik dospělých a dorostenců. Počasí nám letos moc nepřálo a víceméně stále pršelo. Sněhu naštěstí bylo dost. Na programu soustředění byl i přes nepřízeň počasí sobotní celodenní výlet na polskou stranu Jizerských hor, na Orle. Zde jsme si za odměnu pochutnali na místních specialitách (nalešniky s jagodami, grzané piwo, racuchy apod.). Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Odraz 2/2013 orientační běh Sport
František Pašek, 5.8.2012
Poslední červnový víkend jsme v oblasti bývalého vojenského prostoru Ralsko, v Polomených horách uspořádali Mistrovství republiky v rogainingu (rogaining je extrémní vytrvalostní orientační běh, při kterém se dvou až pětičlenné týmy, mužské, ženské, nebo smíšené, snaží v určeném časovém limitu (6, 12, nebo 24 hodin) projít co nejvíce kontrolních bodů). Závodu se zúčastnily více než dvě stovky účastníků vyhledávajících tuto formu orientačního běhu. Jelikož se letos v České republice koná mistrovství světa, dorazilo Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Odraz 7-8/2012 rogaining Sport
František Pašek, 10.6.2012
Ve středu 16. 5. 2012 proběhlo v pražské oboře Hvězda krajské kolo Přeboru škol za účasti více než tří stovek dětí pražských a středočeských škol. Přebor škol je celorepubliková postupová soutěž základních a středních škol v orientačním běhu. Roztocké děti soutěžily jak za ZŠ Roztoky, tak za školy pražské. Nejúspěšnější škola, v níž startovaly naše děti, byla ZŠ Roztoky. V kategorii 4. a 5. ročníků ZŠ skončila mezi Středočechy na výborném druhém místě, a obhájila tak umístění z roku 2011. Kromě soutěže škol byla vyhodnocena i soutěž jednotlivců. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Odraz 6/2012 orientační běh Sport
František Pašek, 13.5.2012
Tradiční velikonoční soustředění roztockých orientačních běžců proběhlo v krásných lesích okolo Doks. Počasí bylo studené, ale měli jsme štěstí, v podstatě nepršelo a sněžilo jen jednou. Bydleli jsme v ubytovně Termit25 v Doksech, kde nám výborně vařili. Soustředění jsme měli společně s kamarády z oddílu SK Kamenice a několika jedinci z jiných oddílů. Bylo nás něco přes 110 (!). Na tréninky jsme vyráželi na krásné skalnaté mapy v okolí Doks. Vyzkoušeli jsme si několik druhů tréninků: okruhy, štafety, vrstevnicovku, klasickou a krátkou trať. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Odraz 5/2012 orientační běh Sport
František Pašek, 8.4.2012
Nápad uspořádat jeden ze závodů oblíbené Pražské zimní ligy jsme měli několik posledních let. Neuspořádali jsme ho ani jednou, jelikož to vždy na něčem ztroskotalo. Letos to vypadalo podobně až do doby, kdy se závodu ujali rodiče našich orienťáckých dětí. Zkušeností měli sice pomálu, ale nadšení dostatek. Navíc měli i ohromné štěstí na vhodný termín těsně před hlavní sezonou, slunečné a teplé počasí, pěkný les a úžasnou hospodu (U Drahušky v Přední Kopanině), v níž bylo centrum závodu. Závod se konal 4. března 2012 v lese mezi Přední Kopaninou a Statenicemi. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Odraz 4/2012 orientační běh Sport závod
František Pašek, 12.3.2012
Jako oddíl orientačního běhu nejen na závody jezdíme, ale taktéž je i pořádáme. V roce 2012 budeme pořádat tyto závody: Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Odraz 3/2012 orientační běh Školy závod
František Pašek, 12.2.2012
Tradiční lednové běžkové soustředění orientačních běžců oddílu OK Roztoky proběhlo o víkendu 6.-8. ledna. Zúčastnila se ho dvacítka dětí, 4 dospělí a několik dorostenců. Bydleli jsme v penzionu Hábovka, který jsme měli celý pro sebe. Počasí nám přálo. I sněhu bylo dost. Na programu byl sobotní výlet na polskou stranu Jizerek, na Orle, kde jsme si pochutnali na místních specialitách (nalešniky s jagodami, grzané piwo, racuchy, bigoš a kdo ví co ještě). Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Odraz 2/2012 orientační běh Sport