Martin Tajčman

Všechny příspěvky autora...

Martin Tajčman, 12.7.2013
Do třetice všeho dobrého, říká se. Jestli to platí o počasí, ovšem už není tak jisté. Třetí ročník hudebního festivalu Zámeček zasáhl 1. června vytrvalý lijavec, pršelo celý den, což se nakonec projevilo nejen na návštěvnosti festivalu. Déšť odradil každého druhého, oproti loňskému ročníku přišla asi polovina lidí. Odhadem festival navštívilo 700 lidí. Na to, že déšť nepolevoval, je to překvapivé číslo. Zámeček má evidentně svou stálou fanouškovskou základnu. Zámeček 2013 byl sice plný pláštěnek, deštníků a holínek, ale ti, kteří se odradit nedali, zklamáni nebyli. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál akce festival Kultura Odraz 7-8/2013 zámeček
Martin Tajčman, 7.6.2013
Necelou dekádu už v Roztokách působí úspěšný a schopný foosballkový tým. Sport či hra, chcete-li, známá spíše jako stolní fotbálek bývá zpravidla vídána v různých hospodách či barech. Roztocký tým, který dnes hraje pod jménem NEVIM DÁL, ovšem svou kariéru začínal v garáži u kapitána týmu. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál fotbálek Kultura Odraz 6/2013
Martin Tajčman, 13.5.2013
Hlavní hvězdou festivalu Zámeček 2013 bude Jiří Schmitzer! Proslavil se především jako herec, neméně známá je ale i jeho písničkářská tvorba. Texty jeho písní se vyznačují nadsázkou, satirou a humorem či recesí za doprovodu kytary. Sám o sobě říká, že je starý bigbíťák.
Číst dál festival Festival Zámeček Jiří Schmitzer Kultura
Martin Tajčman, 28.3.2013
Výtvarná soutěž | ilustrační foto | mF Opět po roce probíhá na Základní škole Roztoky výtvarná soutěž pro žáky a žákyně. Stejně jako loni mladší žáci soutěží v libovolných technikách malby či kresby a starší žáci se zaměří na umění fotografie.
Číst dál festival Festival Zámeček Školy výtvarná soutěž
Martin Tajčman, 8.2.2013
Mistr republiky v otvírání ústřic a držitel tří zlatých medailí v soutěži Gastro Vavřinec (patron kuchařů) v kategorii teplá kuchyně Jaroslav Kozdělka (28) chtěl být kuchařem již od mala. „Mám to evidentně v krvi,“ říká s odkazem na mladší léta, kdy chodil rodičům vypomáhat do restaurace. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál gastronomie Jaroslav Kozdělka Kultura Odraz 2/2013 rozhovor
Martin Tajčman, 14.9.2012
Věříme, že kompetentnost redakční rady se nezakládá na pochopení či nepochopení článku jednoho autora. Naopak závisí například v naplňování statutu časopisu Odraz. Přesně v souladu s ním jsme se rozhodli článek vyřadit hlasováním (dva proti pro informaci). Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál odraz Odraz 9/2012 redakční rada Názory
Martin Tajčman, 5.8.2012
První sobotní odpoledne v červnu již podruhé patřilo hudebnímu festivalu Zámeček 2012 s bohatým doprovodným programem, který pro místní i přespolní uspořádalo občanské sdružení RR ve spolupráci s městem Roztoky a Středočeským muzeem. Mnozí z vás festival v areálu roztockého zámku poctili svou účastí a rádi si vyslechneme či přečteme vaše názory a podněty. Vstupné jsme nevybírali a děkujeme všem, kteří nás podpořili jakoukoliv částkou. Návštěvnost byla ještě lepší než loni. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál festival Kultura Odraz 7-8/2012 zámeček
Martin Tajčman, 10.6.2012
Z žalovského hřiště přes letenskou Spartu do Ligy mistrů. Takový je ve zkratce sportovní úspěch roztockého rodáka Daniela Koláře, v současnosti záložníka FC Viktoria Plzeň. Brzy mu bude 27 let a už ho znají fotbaloví fanoušci po celé zemi. Co tě přivedlo k fotbalu, co bylo úplně na začátku? Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál fotbal Odraz 6/2012 Sport
Martin Tajčman, 30.5.2012
V pořadí druhý ročník hudebního festivalu Zámeček se koná 2. června v malebném parku roztockého zámku. Přijďte brzy, hudba začíná hrát již v pravé poledne!
Číst dál festival hudba Kultura RR středočeské muzeum zámeček