V Žalově bydlí hlava českých monarchistů

Od konce listopadu můžeme v Roztokách, Žalově i v autobusu do Prahy potkávat předsedu českých monarchistů. Je jím Mgr. Petr Nohel, který byl zvolen předsedou monarchistické strany Koruna Česká na jejím 23. generálním sněmu (ten se tradičně koná o posledním listopadovém víkendu).

Koruna Česká dlouhodobě usiluje o změnu státního uspořádání České republiky na parlamentní monarchii. V říjnových senátních volbách se stala parlamentní stranou ziskem senátorského mandátu v senátním obvodu Plzeň-město (v koalici s ODS, senátor Ing. Lumír Aschenbrenner) a kromě účasti ve volbách je veřejnosti známá zejména pořádáním monarchistických pochodů 28. října či organizací petice www.zrusmeprezidenty.cz

 

Dlouholetý předseda Koruny Václav Srb, který vedl stranu od roku 2003, se rozhodl již znovu nekandidovat, takže se o předsednické křeslo utkali genealog Petr Nohel (38) s právníkem Petrem Krátkým (39). Ani jeden z kandidátů nebyl ve vedení strany žádným nováčkem, konkrétně Petr Nohel byl již mj. moravským zemským hejtmanem, generálním sekretářem i místopředsedou strany.

Výsledek volby byl (až nečekaně) jednoznačný - Petr Nohel obdržel přes 70 % odevzdaných hlasů a získal tak velmi silný mandát na čtyřleté funkční období. Bude jistě zajímavé sledovat, jak se bude Petru Nohelovi dařit v čele jedné z nejstarších polistopadových stran. V propagaci vznešených monarchistických ideálů je namístě popřát mu mnoho zdaru.

Radim Špaček

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.