Veteránské akce nejen v Roztokách

Oblíbenou každoroční akci Soutěž elegance historických vozidel, jinak též známou jako "roztočtí veteráni", není třeba představovat. Kulturní akce, která se bude konat letos opět 8.5.2016 v roztockém zámečku, oslaví úctyhodné 37. narozeniny.

Méně se už v Roztokách ví, že zdaleka nejde o jedinou akci, kterou její organizátor, Veteran Car Club Praha, pořádá.

Sezóna veteránských akcí tradičně začíná podnikem Prvomájový piknik. Veteráni jedou "piknikovat" na předem určené míst, kterým např. letos je Golf Club Konopiště.

Veteran Car Club

Hned o týden později se vozy (a další historická technika) sjedou v Roztokách na Soutěži elegance, která se tradičně koná vždy 8.5. Tato akce vznikla v sedmdesátých letech díky Kamilu Lhotákovi a jeho výstavě v Roztockém zámečku. Pokud se na nás mistr dívá z obláčku tak mu určitě udělá radost jedno z dalších historických letadel pana Vondráška, které zde představí a také skupinka kol (BMX). Poprvé se zde také představí dodávka Peugeot z roku 1929 a sportovní auto s motorem Tatra postavené v letech 1982-86.

V červnu se jezdí 1000 mil československých, mimořádný závod historických vozidel na trati Praha-Bratislava-Praha. Soutěž je vypsána pro automobily do modelového roku 1939. Letos bude sice milníkem trati místo Bratislavy Brno, ale i tak půjde s ohledem na stáří vozů o pozoruhodný výkon.

Protipólem jarní roztocké Soutěže elegance je Jízda do vrchu historických vozidel Zbraslav – Jíloviště konaná vždy v září. Jde o akci s historií dokonce ještě starší - letos se bude konat už neuvěřitelným 49. rokem.

Sezónu pak uzavírá Svatováclavská jízda, jeden z mladších podniků VCC Praha, přátelské setkání majitelů historických vozidel.

Pokud krásným starým strojům fandíte, bude tedy i letos mnoho příležitostí, kde je obdivovat.

Petra Hradecká s podklady Jiřího Černého

Veteran Car Club

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.