Vladimír Vidim pojede pro ADÉLKU

Kdo by neznal jezdce na vysokém kole Vladimíra Vidima? Jezdí už pěknou řádku let a náš městský list o jeho cyklistických podnicích přináší pravidelné zprávy.

Příští měsíc, konkrétně 21. června, se ale Vladimír Vidim chystá k akci zcela mimořádné.

Rozhodl se vyrazit na vysokém kole do Paříže. Tedy obrazně řečeno. Vypůjčil jsem si hlavní město Francie jako příklad vzdálenosti. Pan Vidim chce ujet rovných tisíc kilometrů a vytvořit tak nový český, evropský - ba světový rekord v jízdě na pozoruhodném vysokém kole vlastní výroby.

Vladimír se letošní jízdu rozhodl ozvláštnit a spojit s dobrou věcí. Pojede svých tisíc kilometrů pro Adélku Kosovou, patnáctiletou roztockou dívku, budoucí gymnazistku.

Adélka se pohybuje na vozíku, protože se narodila se spinální muskulární atrofií, nemocí, která jí samostatnou chůzi želbohu znemožňuje.

Nadšený cyklista (ročník 1964) by byl rád, kdyby se pozornost zaměřená na jeho jízdu mohla tentokrát promítnout i do podpory mladé Adély. Vešel s ní do kontaktu a ví, o čem přemýšlí, co by ráda prožila, nač se těší - a co si třeba nemůže zatím dopřát.

Adélka by ráda cestovala. V tom jsou si s Vladimírem podobní. On by dojel se svou tisícovkou hravě k moři (ale neudělá to, těch tisíc kilometrů bude sbírat po středních Čechách, ne úplně daleko od Roztok), jí by prospěl ozdravný pobyt u moře, které ještě nikdy neviděla.

Číslo účtu na pomoc Adélce:

478437033/0300, variabilní symbol 5606, do zprávy pro příjemce uvést: jméno a adresu dárce (pro účely vystavení potvrzení o daru).

Tato sbírka se koná v rámci projektu Sport pro charitu - více informací najdete na stránkách: http://www.sportprocharitu.cz

Není to ale jediné přání dospívající slečny! Přednedávnem propadla kouzlu YouTube a připravuje pro svůj kanál videa. S chutí, ráda - ale zatím bez kvalitní techniky, jakou je dobrý notebook na stříhání videí, případně dobrý fotoaparát.

Jak může laskavý čtenář našeho obecního listu přispět této příjemné a dobře míněné záslužné jízdě?

Cyklistu Vladimíra Vidima by potěšilo, kdybychom ho následovali v jisté četnosti kroků. On ujede tisíc kilometrů. Proč se s ním nepoměřit, každý ve svém ringu!? A svůj výkon nevyčíslit v malém obolu? Přátelé atleti, neomylně vedeni asistentem hlavní trenérky, by mohli přispět tak, že oběhnou x krát hřiště po dožívající škvárové dráze. Za každé kolečko věnuje jeden každý běžec pětikorunu na účet pana Vidima. Účet to bude transparentní a bude určen jen a pouze na podporu tisícikilometrové jízdy - a tedy ve prospěch Adélky Kosové, naší spoluobčanky. Fotbalisté metající s neomylnou přesností míče do branky by mohli věnovat za úspěšný kop dejme tomu desetikorunu, na stejný účel! Turisté, vyrážející na cesty Pohádkovým lesem či jiným putováním, by mohli přispět nějakou kačkou za každý zdolaný kilometr! Co zastupitel, to dárce. Mohli bychom sečíst počet hlasování, zmatečné nevyjímaje, a za každé by jeden každý z otců a matek města mohl věnovat malou částku dle vlastního uvážení. Vedení města by si mohlo sčítat třeba návštěvy v úřední den, k tomu pochvaly či hany od spoluobčanů v tom kterém týdnu - a jejich počet vynásobit opět nějakým přiměřeným penízem... Pokud například dvojctihodný kolega B. vynásobí počet svých článků v posledních třech Odrazech byť jen troníčkem, konto na pomoc dobré věci se myslím střelhbitě pohne směrem nahoru. Neodvažuji se napsat, kolik by mohl přispět ředitel našich technických služeb, kdyby zhodnotil korunou denní počet úkolů, námětů, podnětů, dotazů a příkazů, které se u něj scházejí od aktivních občanů, p. t. zastupitele nevyjímaje.

Kurátorka Středočeského muzea paní M. by mohla poslat částku rovnající se násobku počtu milovaných vil v Tichém údolí, těchto skvostů, nu a autor těchto řádek si dává předsevzetí, že vynásobí počet verbálních střetů s mladým předsedou ODS rozumným penízem a akci podpoří též. Za pana kolegu ovšem mluvit nemohu. Jezdci po květinových pásech v Palackého by mohli zase zaplatit tzv. hovadné. Za nejširší místa, kde se dá (i v této, dopravně pozoruhodné ulici) vyhnout bez problémů a kde jsou rozježděné některé ty pěkné kytičky, by bylo dobré přispět pětistovkou krát tři za každé vjetí.

Snažím se psát na přiměřeně lehkou notu, ale chci se tím přimluvit za dobrou věc.

Cyklistická jízda pana Vidima se koná pod záštitou Nadace Olgy Havlové, podpora našeho města je samozřejmostí.

Vysoké kolo vystartuje 21. června v 10 hodin z Tyršova náměstí v Roztokách. Trasa povede přes Velké Přílepy, Tursko, Kralupy, Veltrusy, Vojkovice, Hostín u Vojkovic. Finále jízdy -kroužení potřebné ke zdolání neuvěřitelné tisícovky - proběhne v obci zvané Chlumín.

Podporovatelé na startu i po trati jsou vítáni, jejich příspěvky, ať už vypočtené násobením denních, tradičních, ritualizovaných činností, nebo darované jen tak, z pocitu sounáležitosti s Roztočáky, také.

Vladimír Vidím garantuje, že všechny prostředky takto vybrané udělají radost Adélce. Kdo ho zná, ví, že o jeho slovech není potřeba pochybovat.

Tomáš Novotný

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Rekord pro Adélu | Vladimír Vidim
Na kole dětem | Marcela Uhlíková
Taekwon-Do Roztoky | Kwang Myong
Dětské akce na léto | Jan Šrámek
Na kole dětem v Roztokách | Marcela Uhlíková

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.