Vzpomínky na léto ve sdružení Roztoč

Již několikátý rok přes léto neleníme, ale pořádáme několik příměstských táborů (a jeden klasický). Letos byly tábory už čtyři. A protože jeden z nich ještě v čase uzávěrky nebyl u konce, přečíst si můžete o třech z nich.

Šest dní s cirkusem

(TÁBOR ŽONGLÉRSKÝ)

Poslední týden v červenci proběhl největší žonglérský workshop, jaký kdy Roztoky u Prahy zatím viděly. Celkem náš tábor navštívilo dvacet lidí, dvě berle a jedna zlomená noha. Všech čtrnáct žonglérských nadějí okusilo mnoho disciplín cirkusového světa. Žonglováním a párovou akrobacií počínaje a stojkami na rukou a hrazdami konče. Závěrem našeho týdenního snažení bylo představení na téma Stopařův průvodce po galaxii, které mělo nečekaný úspěch. Tábor nám sice skončil, ale kdo ví, příští rok zas?

Jakub Mirovský

Prázdniny na stepi

(TÁBOR PŘlRODOVĚDNĚ-VÝTVARNÝ)

Táborek byl úžasný a myslím si, že si ho užili i všichni vedoucí. Já jsem si ho teda užila. Během tábora jsem byla zabavená na každou vteřinu, zkrátka jsem se ani chvíli nenudila. Doufám, že tábor bude i příští rok. Určitě bych si ho nenechala ujít. Udělat tenhle tábor byl dobrý nápad a příběh byl úžasný. Už k tomu nemám co říct, bylo to prostě super.

Helenka Frydrychová

Holky si tábor moc užily, domů chodily spokojené, plné zážitků a Maruška už teď spontánně mluví o příštím roce. Jestli mohu soudit dle slov našich dcer, tak byl program velmi pestrý, užily si hry i setkání se zajímavými lidmi. Mě osobně velmi bavila závěrečná vernisáž, kdy jsem objevil místa, o kterých jsem neměl ani ponětí. Rád budu lobbovat za konání obdobného tábora i příští rok...

Petr Hošek

Akce se konala v rámci projektu Obnova dlouhodobě neudržovaných biologicky cenných mokřadních biotopů a vřesovišť, který realizuje Beleco a sdružení Roztoč. Více informací o projektu najdete na www.roztoc.czwww.beleco.cz. Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.

Prázdniny s hudbou

(TÁBOR HUDEBNÍ ZÁMECKÝ)

První srpnový týden proběhl v roztockém zámečku a okolním parku hudební příměstský tábor pro 30 malých muzikantů. V dopoledních ateliérech se děti věnovaly zdokonalování hry na své nástroje - flétna, kytara, klavír a zpěv - a odpoledne si vyzkoušely hru souborovou v různém nástrojovém obsazení i hravou zážitkovou pedagogiku v duchu Carla Orffa. Muziku doplňovala spousta her, tance, výtvarné činnosti i výprava na velkou plavbu lodí po Únětickém potoce. V pátek odpoledne jsme pozvali rodiče a přátele na hudební rozloučení s malou ukázkou našeho společného muzicírování.

Děkujeme mnohokrát Středočeskému muzeu za velkou vstřícnost a laskavost, díky které jsme mohli tábor v nádherných prostorách zámku uspořádat.

Dita Votavová

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.