Zámeček 2015

Švihadlo na Zámečku

Po roce je tady opět Zámeček, originální hudební a kulturní festival. Za 5 let své existence se Zámeček vyprofiloval do svébytné společenské události, kde se návštěvníci mohou bavit celý den jen za dobrovolné vstupné. Každoročně akci navštíví až 2000 lidí.

Na Zámečku koncerty kapel rozmanitých hudebních žánrů doplňuje kulturní program, který se každým rokem rozšiřuje o několik novinek. Zámeček 2015 začíná v areálu Středočeského muzea v sobotu 30. května v pravé poledne.

Hlavním tahounem letošního ročníku je legendární reggae kapela Švihadlo. Na hudební scéně působí více než třicet let a za tu dobu se stala miláčkem publika svým pozitivním soundem.

Na Zámečku sice hrají známá jména, ale jedním ze smyslů festivalu je dát prostor také mladým talentům. Letos se představí česko-slovenské uskupení Voilá!, které s sebou přinese retro muziku v moderním hávu namixovanou ze šansonu, jazzu, popu či twistu, spolu s výrazným hlasem zpěvačky.

Žánrové rozpětí Zámečku bylo vždy velké. Letos sahá od čistě vokálního mužského souboru Voices až po bubeníky Blabuburo. Dále vystoupí například smyčcové těleso BBQ, rocková kapela The Desperate a alternativně jazzová skupina Zabelov Group. Zážitkem jistě bude Circus Problem, osobití interpreti balkánské hudby, kteří sklízí úspěchy doma i v zahraničí.

Kulturní duši návštěvníků potěší divadlo Fígl s představením Mauglí - Příběhy z džungle a filmová scéna, na které uvidíte filmy FAMU a ateliéru animace UMPRUM. Nově se v programu objeví jóga smíchu, která je založena na faktu, že blahodárné účinky smíchu simulovaného jsou pro nás naprosto shodné jako u smíchu spontánního.

V doprovodném programu tradičně figurují lidová řemesla, žonglérské představení, ukázka hasičské techniky či exhibice taek-won-do. Děti se mohou těšit na výtvarné dílny, zvířátka z české zoo nebo na dovádění na trampolíně, pro seniory je připraven speciální program a hudební vystoupení. Své umění představí historičtí šermíři a na trampolíně se předvedou borci urban parkouru. Na místě bude možné se přihlásit do turnaje v lakrosu, vyzkoušet si chůzi na slackline, adrenalin park nebo si zajezdit na dráze s modely na dálkové ovládání.

Občerstvení pro návštěvníky festivalu poskytnou stánky s pivem, limem a vegetariánskou či masnou kuchyní, čajovna a místní kavárna. Festival Zámeček 2015 pořádají nadšenci a dobrovolníci z občanského sdružení RR a vzniká za podpory města Roztoky a ve spolupráci se Středočeským muzeem v Roztokách u Prahy. Velký dík v neposlední řadě patří také štědrým sponzorům, bez kterých by se festival nemohl uskutečnit.

Sdružení RR

Pozvání na festival Zámeček 2015 nejen pro seniory

Vážení spoluobčané,

pátý ročník hudebního festivalu Zámeček 2015 vypukne již v sobotu 30. května ve 12 hod. v areálu roztockého zámku. Festival tentokrát zahájí žáci uměleckých oborů sdružení Roztoč. Svým vystoupením potěší diváky všech generací. Pro roztocké seniory nachystají zaměstnanci Kafírny ProVás občerstvení zdarma.

Seniory na akci také rádi přivezeme a odvezeme.

Stačí zavolat na číslo 724 544 799.

Těšíme se na viděnou s Vámi!

Marie Šlancarová
předsedkyně Zdravotní a sociální komise

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.